Vitamin Bar Standı Açmak

Son zamanlarda iyice populer olan ve etrafta gözümüze gelmeye başlayan juice barlar (vitamin bar) için yatırım bedeli 15 ile 35 bin TL arasında değişiyor. Bir franchise firması ise bu işten aylık ortalama 15 bin TL ciro sağlayabiliyor.
Değişen tercihler için tamamen doğal ve taze ürünlerin her fırsatta karşımıza sunulduğunu görüyoruz. Bu alanda kurulan vitamin barlar ise tüm dünyada son 30 yıldır hızlı büyüme içinde.

5 binden fazla vitamin barın faaliyet yürüttüğü Amerika’da pazarın toplam hacmi 1.6 milyar dolara ulaşmış durumda. 2002-2007 arasında her yıl ortalama %30 büyüme gösteren pazar, rakamlardan da anlaşıldığı gibi gelecek vaad eden bir sektör haline geldi. Türkiye’de de yeni bir uygulama olarak ülkemize giren vitamin ve meyve barlar, bu anlamda girişimcilere de yeni bir iş fırsatı sunuyor.

25 adet farklı alternatifin bulunduğu meyve kokteylleri, atom, anti-stress gibi rahatlatıcı karışımları denemek mümkün. Bunun dışında yiyecek türünde salata, soğuk sandviç, meyveli keklerle yelpaze genişletiliyor. Tüm ürünler müşterinin önünde taze meyve ve sebzelerden hazırlanarak yapılıyor. İçeceklerde katkı maddesi, konsantre meyve suyu kullanılmıyor.

İş Kurma Maliyeti 15 Bin TL ile 35 Bin TL

İzmir merkez olmak üzere, Antalya, Bodrum’da franchiseları bulunan bu işi yapan şirketler, tüm Türkiye’ye franchising modeli ile yayılmayı hedeflemekteler.
Franchise adayı, üç ayrı paket hizmeti alabiliyor. İlk paket, standart franchise alımını kapsıyor. Bu pakette girişimciye, mimari kurulum, görsel uygulamalar, makine ekipman tedarikinin tümü ve işin eğitimi sağlanıyor. Bunun için 30 ile 35 bin TL kadar bir yatırım maliyeti gerekiyor. İkinci pakette girişimci, şirketten mobil standları alabiliyor. Bu konseptte Vitamin Bar girişimciye hazır stand, konsept ve menü uygulama desteği veriyor. Bu işin maliyeti ise 15 bin TL olarak belirlenmiş durumda.
Üüçüncü paket ise mevcut işletmelerle yapılan danışmanlık ve marka işbirliklerini kapsıyor. Rakamlar bölge ve alan oranına göre değişim gösteriyor.

Çok Karlı İş Fikirlerinden

Vitamin bar için uygun noktalar, alışveriş merkezlerinin yanı sıra caddeler de olabilir. Kurulum süresince her detay danışmanlık hizmeti veren firma tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca logolu bardak, tabak, kapak gibi malzemeleri de yine şirketler tedarik ediyor.
Ciro işletmenin bulunduğu alana ve sezona göre değişiklik gösteriyor. Franchise bedeli aylık ortalama 15 bin TL’den daha az ciro etmeyeceği ön görülüyor. En karlı gıda işlerinden biri olduğunu düşündüğümüz bu iş fikri için hizmet veren firmalardan birinin şu cümlesi işi özetliyor.
”Ana maddesi meyve ve sebze olduğu için çok uygun fiyata ana madde tedarik edilebiliyor. Buna bağlı olarak da karlılığı yüksek bir iş alanı olduğunu kesinlikle belirtilebilir.”

Özellikle yaklaşmakta olan yaz sezonunda kesinlikle sağlıklı ve karlı bir iş fikri olarak denemeye değer olduğunu belirtebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Çay Kahve Standı başlıklı makalemizde çay kahve standı, iş ve iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

28 yorum

  1. Merhaba Manisa magnezya avmde vitamin bar standı açmak istiyorum ve bu işi hakkıyla yapabilecegime eminim iletişimi e-mail üzerinden sağliyorsaniz geri donus yapmanizi bekliyorum tesekkurler..

  2. merhabalar, vitamin bar açmak isteyen girişimci arkadaşlar bana bana ulaşabilirler, lokasyonunuzu belirledikten sonra işin standart, menü ve ekipman kurulumu konusunda kurulumlarını sağlayabilirim.

  3. Merhabalar ,
    Bulunduğum yer İstanbul Çekmeköy ve meyve suyu bar standı açmak istiyorum. Yaşamış olduğum yerde 40 yıldır oturmaktayım işlek ve cadde üzerinde çok iyi tutacağından eminim tanıdık bir yüzüm yaşadığım yerde lütfen ulaşın bilgi edinmek istiyorum.

  4. Merhaba,ben turizmde bu işlede uğraşıyorum ama artık kurumsal avm içinde yapmayı düşünüyor ve iş ortağı bayilik düşünyorum ön görüşme için dönmenizi temenni ediyorum 0 532 377 06 29 no ulaşabilirsiniz,teşekkürler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*