Tuhafiye Dükkanı Açmak

Tuhafiye açmak geçmiş yılların başarılı iş fikirleri arasında yer alıyordu. Yalnız avm’lerin artmasından sonra tüketicilerin ilgisi daha çok buralara kaydı ve son yıllarda tuhafiye sayısında %50 ‘ye yakın düşüş yaşandı. Ancak unutmamak lazım ki ev hanımlarının ve ek gelir isteyenlerin sayısı da hızla artmaya başladı. Tv programlarında ve internet sektöründe el işleri, örgü yapımı ve evde hobi amaçlı programlara sıkça yer verilmeye başlanması trend raporlarında artış sağladı. Örneğin Google Trend raporlarında örgü modelleri arama kelimesi her sene kış aylarında büyük bir artış gösteriyor. Diğer el işlerinde de durum böyle.

Tuhafiyeler Avm’lere Girmeli mi

Bu yüzden artık şu soruyu sormanın vakti geldi. Tuhafiye’ler avm’lere girmeli mi ve çok çeşit içeren modern tuhafiyeler açılmalı mı? Bizce bu sorunun cevabı evet. Nedeni ise bu tarz ürünler avm’lerde ve alışverişin yoğun olduğu caddelerde iyi iş yapabilirler. Özellikle standda açılabilecek tuhafiyeler de büyük rağbet görebilir. Son dönemde iplik sektöründe gelişen başarılı çalışmalarda artık kendisini öne çıkarıyor.

Sadece para kazanmak amaçlı olmayan bu işi hobi olarak da yapanların sayısı çok fazla. Yenilikçiliğin en çok işe yarayacağını düşündüğümüz bu sektörde hobi ile ürünlerin birleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle bu işlere merak duyan kimseler için kısa tanıtım katalogları ve paket tuhafiye ürünleri oluşturulabilir.

Bu Konuda Diğer Avantajlar Nelerdir

Ekstra bir fırsat olarak da bu tarz ürünleri satan yerlerde evde iş yapan hanımların ürünlerini satması için belli bir stand oluşturulabilir. Böylece hem farklı ürünleri satması kolaylaşır. Ayrıca pazarlama açısından “ağızdan ağıza pazarlama” gelişecektir. El işi ürünler, örgü ürünler vb. ürünler hazırlayıp satmak isteyen ev hanımları hem malzemelerini bu yerlerden temin ederek hem de bu yerlerde ürettikleri ürünleri satabilme şansına kavuşabileceklerdir.

Sonuç Olarak

Genellikle sizden gelen bilgiler ışığında biz bu konu başlıkları hakkında bilgilerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Farklı bir konu başlığı yada iş kolu hakkında yorumlarınız bulunuyorsa lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde bunları sizinle paylaşmaya çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyoruz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Otomat İşi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde iş, iş fikirleri ve otomat işi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*