Trendyol’un Başarı Öyküsü

29 yaşında hayatını değiştiren bambaşka bir işe imzasını atan Demet Mutlu Üçok, İstanbul, Lozan ve Tokyo üçgenindeki baş döndüren profesyonel kariyerine aniden ara verip Harvard’da MBA yapmaya başladı. Bir yıl sonra eğitimini dondurup, 300 bin dolar sermayeyle Trendyol’u kurdu ve 16 ayda değeri 150 milyon dolara ulaşan bir şirket yarattı.

Şirketin Temelini Evinin Salonunda Attı

Demet Mutlu Üçok, 2009 yılının Temmuz ayında 300 bin dolar sermayeyle Trendyol adında özel alışveriş sitesi -private shopping- konseptli bir site kurdu.

Başlangıçta ofis Bebek’teki evinin salonundan ibaretti ve her şey boyu üç metreye yakın pembe bir masanın etrafında dönüyordu. İki ay sonra Etiler’de 50 metrekarelik küçük bir apartman dairesine taşındı bu pembe masa. Ardından bu yılın Mart ayında 4. Levent’te bin metrekarelik bir ofise ve son olarak Kasım ayında Maslak’ta 8 bin metrekarelik bir başka ofise uzanan bir büyüme zinciri oluştu…
Trendyol şimdi 1.7 milyonun üzerinde aktif üyesi bulunan, günde 10 binden fazla ürünün satıldığı ve bu yılı 300 milyon dolar ciroyla kapatmaya hazırlanan bir alışveriş sitesi. Size göre fazla mı hayalperest?

Hedefiyle ilgili tereddüt etmeden adım adım ilerliyor. Bu durumu ise “Aylık büyüme oranımız yüzde 100’e yakın…” diyerek açıklıyor, Üçok.

Bir önceki yazımız olan 2014 Yılında Stajyer Alan Bankalar başlıklı makalemizde 2014 yılı stajyer alan bankalar, iş hayatı ve stajyer alan bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*