Tatlı Patates Yetiştiriciliği
Ülkemizin topraklarına yakışacak bir ürün olan tatlı patates yetiştiriciliği az miktarda suya ihtiyaç duyan bu bitkilerin başında gelir. Tatlı patates yetiştiriciliğinin aslında organik olduğunu birçok kişi bilmiyor ve fiyat farkı itibariyle normal patatesten daha pahalı bir ürün. Haşlandığında lezzeti aynen kestane tadını andıran ve hemen her yerde kullanılabiliyor. Baz ülkelerde pastacılığın baş tacı olmasına karşın ayrıca fırıncılıkta da yer alır. Dünya üretimi 200 milyon civarında olmasıyla beraber Çin bu üretimin yarısını üstleniyor. Yani tatlı patates üretimini en çok Çin yapıyor diyebiliriz.

Tatlı Patates Yetiştiriciliği

Tatlı patates nem oranı yüksek olan bir bitkidir. Bu yüzden kuraklık riski olan alanlar için iyi ve kurtarıcı bir seçenektir. Ayrıca şeker oranın yüksek olması pancar üreticisinin ilgisini çekiyor. Tatlı patates yetiştiriciliğinin ilginç özelliklerinden biri de plastik üretiminde devrim yaratması. Bitkinin içeriğinden çabuk çözünen plastikler elde ediliyor. Yetiştirilmesi zahmetsiz olan tatlı patates bitkisinden elde edilen ekolojik plastikler yeni bir dönem başlatmak üzere fakat bu gelişme sanıldığı gibi bitkinin organik gelişimine zarar verecek türde bir ayrıntı değil. Sizde bu bilgilerden yararlanıp tatlı patates yetiştiriciliği ile ilgili girişimde bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde E-Ticaret sitesi, E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak ve E-Ticaret Yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir