İş fikirlerine detaylı bir şekilde yer verdiğimiz adresimizde bir süredir bolca düşünme fırsatı bulduğum kahvaltı tabağı satmak konu başlığı üzerine yoğunlaşmaya başladık. Bu iş ne kadar mantıklıdır ve ne şekilde yapmak gerekir gibi soruların hızlı bir şekilde cevaplarını arayacağız. Dilerseniz daha farklı konu başlıklarına adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tüm soruların cevaplarına buradan ulaşmanız mümkün olacaktır.

Kahvaltı Tabağı Satmak Kazandırır mı

Günümüzde iş hayatında çok farklı yelpazede sektörlerde çalışan birçok insan kahvaltılarını pastahane, simit sarayı vb. tarzı yerlerde yapmakta yahut oralardan alıp işyerlerinde atıştırmakta. İşe giderken ve servis beklerken birçoğumuz sabah kahvaltısını bu tarz yerlerde atıştırarak geçiririz. Oysa sabah kahvaltısının insan vücudundaki yeri çok önemlidir. Bütün gece aç kalan vücut çalışma gücünü kazanması için sabah kahvaltısına ihtiyaç duyar. Bu nedenle günün aslında en önemli öğünü “kahvaltı”dır desek yanılmayız.

Boyoz, simit gibi atıştırmak için yediğimiz besinler yetersiz kalmaktadır. Bu konuda ayrıntı için diyetisyenlerden bilgi alabilirsiniz. Bizim yapmamız gereken ise sağlıklı besinleri müşterilerimizin isteyebileceği şekilde yeniden tasarlayıp piyasaya sunmaktır. Sağlıklı beslenme hakkında araştırmalar kaliteli bir menü listesi oluşturulabilir. Hijyene ve servislerimize de dikkat ederek kendimize bir pazar yaratabiliriz.

Nerelerde Kahvaltı Tabağı Satılır

Hedef kitle öncelikli olarak ofis çalışanları, öğrenciler ve esnaflar olabilir. İşi yapım aşamasında ele alalım.

Hedef kitlenizi sadece bir kesimden seçmeniz lehinize olacaktır. Nedeni ise birden fazla kesime hitap edecek bir işletmenin yapılanması ve hizmet vermesi biraz daha zor olacaktır. Bunun yerine tek bir kesime odaklanmak daha verimli olacaktır. Örnek birkaç uygulama düşünecek olursak;  Adliye vb. kalabalık memur gruplarının çalışmakta olduğu kurumlara stand ya da sipariş yolu ile dağıtım yapılabilir. Böylece birçok müşteri edinimi sağlanabilir. Civardaki esnaflara da günün belli saatlerinde kahvaltı sipariş usulü üretilip dağıtılabilir, yaratıcılığınıza ve girişiminize bağlı olarak bu fikir geliştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Üretip Satmak başlıklı makalemizde evde reçel üretmek, evde reçel yapıp satmak ve girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir