Sokakta Ne Satabilirim?

Biliyoruz ki artık seyyar satışlar da ortak ölçekli bir dükkan kadar gelir elde edebiliyor. Ancak bunun için en önemli şey, tezgahınızın işlek bir cadde üzerinde olmasıdır. Çünkü sizin tezgahınızın önünden geçen herkes aslında sizin birer müşteri adayınızdır. Simit, bardakta mısır, közde mısır, haşlanmış mısır, kestane, pamuk şeker ve diğerleri… Bunlar işlek caddelerde satışı olan ürünlerden sadece birkaç tanesi. Eğer sizde sokakta satış yapmak istiyor ancak farklı olarak ne satmak istediğinize karar veremiyorsanız, bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bakalım “Sokakta Ne Satılır?” sorusuna biz ne cevaplar vermişiz;

1.Nohutlu ya da Tavuklu Pilav : Türk milleti olarak, yanında pilav olmadan doymayan insanlarız. Bu yüzden pilav bizim vazgeçilmez yemeklerimizden diyebiliriz. Pilavlarınızı sokakta öyle güzel sergilemelisiniz ki, insanlar karşısından geçerken mutlaka tadına bakmak istesinler ve almadan geçemesinler. Az gibi görünen pirincin piştikten sonra bol bol pilav olması bir berekettir. Biz de bu bereketi ek gelire çevirmenizi öneriyoruz. Ayrıca yanında içecek olarak da ayran sunmanız, ekstra kazanç olacaktır. Özellikle öğrencinin bol olduğu muhitlerde kazancınıza kazanç katarsınız.

2. Farklı Lezzletlere Sahip Krep : Krep yapmayı hemen hemen herkes bilir ve birçok insan da bayıla bayıla yer. Çok klasik ve basit bir atıştırmalık olan krepi farklı sunumlarla müşterilerinize sunabilirsiniz. Örneğin, peynirli, sucuklu, ezmeli ya da meyveli krepler yapıp satabilirsiniz. Tıpkı pirinç de olduğu gibi hamur da bereketli bir ürün olduğu için kar marjınız bu işte de oldukça yüksektir.

3. Soft Dondurma : Küçük bir sermaye ile yumuşak dondurma imalat makinesi alabilirsiniz. Yumuşak dondurmalarınızı alışveriş merkezlerinde ve işlek caddelerde rahatlıkla satabilirsiniz. Yaklaşmakta olan yaz aylarında size müthiş bir kazanç kapısı olabilir.

4. Kahve veya Salep : Özellikle de sonbahar ve kış akşamlarında iyi rağbet göreceğine inandığımız ürün kategorisinden bir tanesi de sıcak içeceklerdir. Çayın dışında en çok içilen sıcak içecekleri de sokaklarda satabilirsiniz.

5-Dilek Feneri : Sokakta satmak için seçebileceğiniz ürünlerin arasından en farklı olanı en sona sakladık diyebiliriz. Çünkü bu ürün diğerleri gibi bir gıda ürünü değil. Özellikle yaz akşamlarında işlek caddelerde ve sahillerde çok iyi satılabilecek bir ürün olan dilek fenerlerini %300 kar ile satabilirsiniz. Hele bahar şenlikleri ve öğrenci partilerinde ekmek su gibi satılan bu ürün son zamanların revaçta satışı olan yeni kazanç kapılarından birisi.

Hepinize bol kazançlar.

Bir önceki yazımız olan Sermayesiz Ne İş Yapabilirim? başlıklı makalemizde ek gelir fikirleri, iş fikirleri ve sermayesiz işler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*