Seyyar Çay Kahve Standı

İngilizler tarafından geliştirilen üç tekerlekli kahve arabaları, bir süredir yollarda boy göstermeye başladılar. Pedal enerjisiyle çalışan, çevre dostu araçlar günde yaklaşık 500 fincan kahve satışı yapıyor. Yanında da bisküvi gibi aparatif yiyecekler ikram edilerek satış oranları arttırılıyor.

Kahve kutularının geri dönüştürülebilir olması da çevreci tüketicilerin dikkatinden kaçmamakta. Girişimcilerin en çok ilgisini çeken unsur ise kahve arabalarının motorlu olmadığı için yaya bölgelerine de girebilmesi. Firmanın web sitesini incelemek isterseniz ‘bikecaffe.com’

Bu modeli Türkiye’de uygulamak sizce de mantıklı değil mi? Hatta farklılaştırılarak Osmanlı Türk kahvesi ile ilgili bir model de geliştirilebilir.

Yahut pazaryeri gibi yerlerde elde satmak yerine küçük bu tekerlekli stand ile kalabalığın olduğu yerlerde, sabahları insanlar topluca işe giderken vb. yerlerde hizmet verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Led Ekran Reklamcılığı başlıklı makalemizde iş, iş fikirleri ve led ekran reklamcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*