Son yıllarda özellikle hazır rulo çime olan ilgi oldukça fazla. Zira tohumdan dolayı parkların halı sahaların düzenlemesinde çok problemler yaşanıyor ve uzun süre kullanıma açılamıyor. Ancak çim alanlarda yaşanan problemler, hazır rulo çim ile uygulama yapıldığında minimuma iniyor.

Bu anlamda pazar oldukça geniş. Daha fazla halı sahalar, golf sahaları için hazır rulo artık yazlık bahçelerde de kendisine yer bulmaya başladı. Hal böyle olunca iş fırsatı da kendisine yer bulabiliyor. Ürün fiyatları kullanım amacına ve talep miktarına göre metrekare başına 5 ile 20 lira arasında değişiyor.

Bu konuda bayilik veren firmalar, bayilere gerek materyal gerekse hizmet bakımından teknik destek sağlandığını, aylık yapılabilecek ciro, satış performansına göre değiştiğini, ancak brüt rakamın yüzde 10’nu kâr marjı olarak bayiye kaldığını bildiriyor.

Bahçe Malzemeleri Bayiliği

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bahçe işleri de artıyor. Dolayısıyla bu anlamda büyük bir potansiyel söz konusu. Bahçe ekipmanları, şemsiyeler, bitki besinleri konusunda faaliyet gösteren Botanika adlı firma başta Ege ve güney sahilleri olmak üzere Türkiye çapında bayiler arıyor. Özellikle yazlık bölgelerde hobi bahçeciliğine yönelik olarak bayilik veren şirketin ara bayisi olmak için 5 ile 10 bin liralık, ana bayisi olmak için ise 50 ile 300 bin liralık yatırım yapılması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Renkli Çanak Antenler Tasarlamak başlıklı makalemizde girişimcilik, iş ve renkli çanak anten tasarımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir