Pilav Arabası veya Pilav Büfesi Standı Açmak

Son zamanlarda eskiye yönelik popülerliği giderek artan iş kolları yeniden önem kazanmaya başlıyor. Bu konu başlığında hiç şüphesiz pilav – nohut gibi yiyeceklerin satılması da ön sıralarda yer alıyor. Bu konuda arkadaşımız Osman sizin için bir araştırma yaptı. Genel anlamıyla Pilav arabası açmak mantıklı mı? Pilav arabasının ne gibi avantajları var? Gibi soruların cevaplarını aradı. Ben konuyu daha fazla uzatmadan sizi Osman’ın yazısı ile baş başa bırakayım.

Pilav Yeri Açmak Mantıklı mı

Merhaba arkadaşlar eğer ne iş yapacağınıza karar veremiyorsanız size ilk iş fikirlerimizden biri olan pilavcı arabası yada pilavcı büfesi açmak olacaktır.Maliyeti ve işleyişi açısından bir çok girişimci için ideal bir meslek olan pilavcılık aslında bir nevi uzmanlıkta istiyor.

Pilavınız güzel olmalıki yıllarca kalıcı olasınız.Tabı pilavdan ziyade iç dekorasyon ve reklamınızında iyi olması gerekiyor.Ortalama yaşadığınız şehire göre minimum 50 bin türk lirası ile bu işe girebilirsiniz.

Açılan büfenin veya dükkanın caddesi sokağıda çok önemli.Eğer ileri derece bir iş yapmak istiyorum dersenizde 100 bin türk lirasını gözden çıkarmanız gerekiyor.

Size bayilik veren firmaları ve maliyetlerini tanıtmak istiyorum ;

Pilav Yerim Nasıl Abonelik Mümkün mü

Türkiye genelinde 12 şubesi bulunan Pilav Yerim, ürünlerini günlük olarak üretiyor. 2014′te hızlı bir büyümeyle şube sayısını 40′a çıkartmayı hedefleyen şirketin isim hakkı bedeli 10 bin TL + KDV. Dokuz metrekarelik bir standın yatırım maliyeti 25 bin TL düzeyinde. 25-30 metrekarelik bir dükkanda ise bu rakam 40 bin TL’ye ulaşıyor. Bu rakamların üzerine KDV ekleniyor, ilk üç ay destekleme amacıyla royalty ücreti almayan şirket, daha sonra aylık yüzde 4 royalty ücreti talep ediyor. Tüm Türkiye’ye yayılmak isteyen Pilav Yerim’in şubelerinde aylık 30 bin TL’ye yakın bir ciro hedefi var.
Başvuru için: 0536 579 26 89 ya da 0312 395 05 23

Pilavcızadem Yorumları – Pilavcızadem Hakkında

2013 yılında kurulmuş olmasına karşın, pilav büfe konseptiyle bugün 15 şubeye ulaştı. 2014 yılında ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 20 şube daha açmayı planlıyor. Franchise giriş bedeli olarak 30 bin TL + KDV alınıyor. Geri kalan masraflar, dükkan maliyetleri olarak ifade ediliyor. Royalty ücreti alınmıyor. Kâr marjının yüzde 29 ile yüzde 32 arasında değiştiği Pilavcızadem şubelerinde aylık minimum 27 bin TL ciro hedefleniyor. Başvuru için: 0212 428 03 08 ya da bilgi@pilavcizadem.com

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*