Pastane Açmak
Pastane açmak tecrübeli olanlara göre bile oldukça zorlu bir iştir. Unlu mamüllerin kar marjları nispeten düşük eğilimdedir. Benzin ve malların fiyatlarına bağlı olarak kullanılacak malzemelerde dalgalanmalar olur. Buna göre ayarlamaları yapmanız gereklidir. Dükkan yeri: Öncelikli hedeflerinizden biri açacağınız pastenenizin yeri olmalıdır. Pastanenizin yeri açacağınız pastanenin türüne göre değişecektir ve bulduğunuz dükkân yerinin özel ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekir. Örneğin dükkan önünde camekanı olan bir pastane açmayı düşünüyorsanız yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yer bulmalısınız.

Başlangıç tarihi: Pastanenizin açılışı için belirli bir tarih belirlemek sadece bu olayı kafanızda daha gerçekçi hale getirmez aynı zamanda belirlenen güne uymanız sizin için hem hazırlayıcı hem motive edici olacaktır. Açılışa yönelik hazırlıkları bu süre zarfında tamamlayabilirsiniz. Örneğin bugünlerde trendde olan mini cupcakeleri davetlilere bedava sunun veya indirimler yapın. Kar Bir zaman periyodunda kendinize hedef koyun.Veya amaçlarınızı belli satış rakamlarına ulaşmak için belirleyin.

Pastane Açma Maliyeti
Pastane açmanın maliyeti her şehre,konuma ve büyüklüğe göre değişkenlik gösterir ve bu değer 40.000- 100.000 TL arasında değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bebek Giyim Mağazası Açmak başlıklı makalemizde Bebek Giyim Mağazası, Bebek Giyim Mağazası Açmak ve iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir