Oto yıkama ve bakım merkezleri girişimcilerin son yıllarda rağbet gösterdiği alanlardan biri. Özellikle susuz araç yıkama sistemiyle geliştirilen bu yeni konsept hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlıyor. Birkaç adet kurye motorla yapabileceğiniz bu iş modelini maksimum 100 bin TL’ye kurabilirsiniz. Kar marjının ise yüzde 100’ün üzerinde olduğu ifade ediliyor.

Yazın gelmesiyle birlikte artık yağmurların kesilmesiyle tozlanan arabaların iç ve dış bakımları için oto yıkama ve otomobil bakım merkezleri kurabilirsiniz. Aşağıdaki firma bilgilerinden detaylı bilgi edinebileceğiniz gibi kendiniz de araştırarak kendi işletmenizi kurabilirsiniz.

Globowax – Dry Car Care

2007 yılında kurulan Globowax-Dry CarCare, oto yıkama ve bakım hizmeti veren bir Şirket. Şu anda 15 şubeyle faaliyet gösteriyor. Türkiye geneli yanında yurtdışına da franchising veriyor. Franchise isim hakkı bedeli alınmıyor. Uygulamalar mobil ya da sabit hizmeti içeren çeşitli konseptlerde hizmete dönüşüyor. Yatırım maliyetleri 10 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiyor. Royalty alınmıyor. Kâr marjı yüzde 100′ü aşıyor.
Başvuru için: www.drycarcare.com

Auto Club

2006 yılında ‘Türkiye’nin Otomobil Kulübü’ sloganı ile bir forum sayfası olarak kurulan AutoClub, bugün ‘car çare’ (araba bakım) şirketi olarak faaliyet gösteriyor. 19′u Türkiye’de, biri Irak’ta ve biri KKTC’de olmak üzere 21 şubeye ulaşmış durumda. 2014 yılı sonu hedefi ise 44 şube. AutoClub, kurulum paketi altında bayiye, 250 araçlık ürün, servis ekipmanları, personel kıyafetleri ve eğitimler veriyor. Makine parkı ve tabela bu pakete dahil değil. Bu paketin fiyatı 20 bin Euro + KDV. Royalty bedeli alınmıyor. Uygulamaların minimum kâr marjı yüzde 100 seviyesinde. Bayiler için aylık minimum 40 bin TL ciro hedefleniyor.

Başvuru için: info@autoclub.com.tr
Telefon: 0216 371 6010-11

Bir önceki yazımız olan Mental Aritmetik Bayiliği başlıklı makalemizde bayilik ve franchising, etüt merkezi bayiliği ve iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir