Getirdiği yüksek karla sıcak para kazanacağınız yeni bir fikrimiz var. Edirne Meyve Sabunları.

Edirnede el emeği ile üretilen meyve sabunları üretimi ustalık isteyen biraz karmaşık bir iş. Uzaktan baktığınızda tam anlamıyla mevsiminde toplanmış taze meyvelere benzeyen cıvıl cıvıl renkli sabunları, mis gibi sabun kokusu ele veriyor. Bu özelliği ile yerli bilhassa da yabancı turistlerin çok ilgisini çekiyor.

M.Ö. 6000 lere dayanan sabunun tarihi Osmanlı İmparatorluğu zamanında da önemli bir iş kolu olmuş. Edirne ilimizde bu dönemlere rastlayan bir dönemde tanışır sabun sektörüyle ve sonrasında meyve sabunları olarak farklı bir düzen oluşturulur. Konsept içinde aklınıza gelen bütün meyveleri neredeyse var denilebilir. Örnek vermek gerekirse, karpuz, kavun, incir, kiraz, erik, çilek, şeftali, elma, armut gibi meyveleri büyük – küçük boyutlarıyla görmek mümkün.

Meyve Sabunu Üretip Satmak

Eğer ki iş yeriniz yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir muhitteyse kesinlikle kazancınızı katlayacak maliyeti düşük bir proje olarak size tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız ikinci bir sektör hemen size kapılarını aralıyor ve ek kazanç getirisi sağlıyor. Nasıl? Meyve sabunlarınız ile sepetleri birleştirerek farklı ürünler de oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda sabunlarınızla sepet de satarak kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

Ufak Bir Maliyet Hesabı Yapalım:

1 sepetin tanesi toptan alındığında yaklaşık 75 Krş
1 Adet Büyük Boy Meyve Sabunu yaklaşık 75 Krş
1 Adet Küçük Boy Meyve Sabunu yaklaşık 50 Krş

Bu fiyatlar göz önüne alınarak oluşturulan bir sepet iki büyük ve üç küçük meyveden oluşabilir ve yaklaşık maliyeti 3.75,00- TL olur. Bu şekilde oluşturulan bir sepeti iş yerinizin bulunduğu semte göre fiyatlandırabilirsiniz.

Örnek konsepti 15,00-TL den satışa sunduğunuzda maliyetin 4 katı gibi bir kar elde edersiniz. Ne dersiniz sizce de karlı bir yatırım olmadı mı? Tabii ki meyve sabunlarınızı tek tek de satarak gelir elde edebilirsiniz.

Meyve Sabunlarını Tek Tek Sattığınızı Düşünelim:

1 Adet Küçük Sabun yaklaşık 50 Krş’a mal olurken 2 TL’ye alıcı bulabilirsiniz. Dört kat kar elde etmek anlamına gelir.
1 Adet Büyük Sabun yaklaşık 75 Krş’a mal olurken 3 TL’ye alıcı bulabilirsiniz. Dört kat kar elde etmek anlamına gelir.

Size sunduğumuz bu fikir ile bu işi yaparak hem para kazanabilir hemde dört bir yanı bereketli ülkemizin tanıtımına katkıda bulunabilirsiniz. Seçim sizin. karpuz, kavun, incir, kiraz, erik, çilek, şeftali, elma, armut gibi meyveleri üretip satarak kendinize yeni bir gelir kapısını açabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Tabakta Kahvaltı Tabağı Satmak başlıklı makalemizde girişimcilik, iş ve kahvaltı tabağı satmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir