Market Açmak
Hep hayalini kurmuşumdur bir market açıp başında oturmak insanın kendi işi gibisi yoktur.Market açmak için yapılması gerekenler ve alınması gerilen önlemler hakkında bilgiler vereceğiz.İlk açılışta çok çalışmanız gerekebilir fakat ilerleyen zamanlarda dükkanınız oturunca işiniz çok kolay olacaktır. Yanınıza da bir çırak alırsanız çok daha rahat edersiniz.

Market nasıl açılır?

1- Öncelikle nasıl bir market açmanız gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Herkesten bağımsız bir iş yeri mi yoksa bir büyük market zincirine bağlı bir küçük işletme mi açacaksınız bunu belirlemelisiniz.

2- Marketinizi açmak için uygun bir yer bulmalısınız. İşlek ve merkezi bir yer bulursanız çok süper olacaktır. Dip köşede market açmak pek mantıklı değildir. Bir de açacak olduğunuz marketin yakınlarında başka market yada bakkal varmı bakmalısınız bu alanda rekabet etmek pek mantıklı olmayacaktır.
3-İş yerinizi açacağınız yeri seçtikten sonra çalışacağınız tedarikçileri seçin. Tedarikçilerinizi güvenilir ve anlaşabileceğiniz kişilerden seçin ileride sorun yaşamamak için.Kullanacağınız markaların seçimini yapın ve fiyatlar konusunda anlaşma yapın.

4- Marketinizde çalışacak en az 2 kişi işe alın ve müşterilere karşı güleryüz ve yardımcı olmaları konusunda uyarın.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraf Stüdyosu Açmak başlıklı makalemizde Fotoğraf Stüdyosu Açmak, Fotoğraf Stüdyosu nasıl açılır ve iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir