Makarnacı Açmak

Çok sık sorulan bir soru olmasına rağmen adresimize yeterince bu konuda yorum gelmediği için, makarnacı açmak konu başlığında merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevaplandırmaya çalıştık. Dilerseniz merak ettiğiniz tüm konu başlıklarında bize ulaşabilirsiniz. Sizler için yer verdiğimiz girişimcilik konu başlığına göz atarak diğer seçeneklere detaylı bir şekilde göz atmayı da göz önüne alabilirsiniz. Tüm merak edilen konu başlıklarının cevapları burada sizi bekliyor olacaktır.

Makarnacı Açmak Riskli mi

Küçük mekanda açılan, düşük yatırımla başlayan,hızlı kazanç sağlayan bir iş. Yakında simitçiler, kumpirciler gibi sokaklarda sık sık göreceğimiz bir yatırım alanı.

Özellikle alışveriş merkezlerinde “makarna büfesi” açmak cazip bir yatırım alanı görünüyor. Küçük mekanda para kazanmak için akılcı bir mönü ve akıcı bir sistem şart. Bunun için makarna üreticilerinden destek alınabilir. İşletmekte olan makarnacılardan isim hakkı alınabilir.

Makarnacı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Dışarıdan örnekler incelenebilir. Endüstriyel mutfak üreticilerine danışılabilir.

-Konseptini olgunlaştırmış perakendeciler franchising vererek etki alanlarını genişletebilirler.
-Makarna büfesi, çok küçük bir alanda yeterli menü çıkarabilen bir konsept. Her alışveriş merkezine girebilir. Yaygınlaşmaya hazır marka henüz olmadığı için, ilk çıkan marka alışveriş merkezi tarafından hemen kapışılacak, hızla marka olacak ve ardından gelenler bekleme listesine girecek.
-Yeterli trafiği olan benzin istasyonları da yine makarna büfeleri için uygun bir yatırım mekanı. Ayrıca benzin istasyonu işletmecileri de benzin satmak için fark yaratarak müşteri çekme ihtiyaçlarını gidermek için bu yatırım konseptini kullanabilir.

Makarnacı Açmak Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konu başlığında özellikle zincir mağazalar franchising usulü ile kendi konseptlerini geliştirebiliyor. Tabi ki işin için makarnacı franchising usulü girdiği zaman maliyet biraz artacağı için kendi imkanlarınızla (isminizle) açacağınız mağazalarında getirileri hiç fena görünmüyor. Hangi alanlarda makarnacılar daha çok iş yapıyor? Sorusunun cevabını ise sizler için araştırdık.

Makarnacı İş Potansiyeli

Bunun için makarnacı açmak ve iş imkanlarını araştırmak gerekiyor:

  • İş çıkışının yoğun olduğu bölgelerde
  • Liselerin bulunduğu mahallelerde
  • Daha uygun fiyatlı alışveriş aranan yerlerde

Makarnacı açmak kârlı bir yatırım olarak ön plana çıkıyor. Hemen hemen her iş kolunda olduğu gibi söz konusu olan makarnacı açmak olduğunda da farklı menülerin ekstra para kazandıran özellikler olduğu unutulmamalıdır. Bunun için açmadan önce kısa süreli bir araştırma yapmanız potansiyel müşterilerinizi daha iyi tanımanız için yeterli olabiliyor.

Makarnacıları Diğerlerinden Ayıran Özellikler

Öncelikle hangi menülerin satıldığını iyi belirlemeniz gerekmektedir. Diyet makarna menüleri, doyurucu makarna menüleri, çocuk makarna menüleri satışı gibi konu başlıklarında ekstra emek harcamanız gerekiyor. Şu ana kadar pek fazla reklam yapmaktan hoşlanmadığımız için detaylı marka ismine yer vermesek de bu işi çok kaliteli bir şekilde yapan makarnacılar bulunuyor. Bunlara bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Maliyeti Ne Olur

Burada kendinize sormanız gereken önemli bir soru olduğunun altını çizmekte fayda var. Maliyeti ne olur? Ne kadar fiyatla makarnacı açabiliriz? Bir restauranttan daha ziyade insanların zaman geçirdikleri bir yer mi açmak istiyorsunuz? Yoksa sadece seri bir şekilde makarna tüketilen bir adres olmasını mı istiyorsunuz? Bu soruların cevaplarını bulmak için kendiniz bir yer açmayı ve buna göre yerinizi belirlemeyi deneyebilirsiniz.

Maliyet hesaplaması konusunda ve yapılacak alışveriş konusunda yorumlarınızı merak ediyoruz. Sizler için birden fazla makarna restoranı ile görüşme imkanı bulduk. Dilerseniz soru – cevap şeklinde bu adreslerle iletişime geçmenizi sağlayabiliriz. Farklı iş fikirleri adresi olarak önceliğimiz sizin merak ettiğiniz soruları cevaplandırmaktır.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Bakım Merkezi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde 2015 yaşlı bakım evi şartları, yaşlı bakım merkezi açmak ve yaşlı bakım merkezi kurmak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*