Koltuk Yıkama İşi

İş Fikirleri

"Koltuk Yıkama İşi" yazısı 29 Nisan 2014 tarihinde admin tarafından yazıldı.

0

Ek iş yapmak isteyenlere yeni bir iş fikrimizle sizinleyiz.

Koltuk Yıkama İşi

Neden koltuk yıkama derseniz temizlik şirketleri genel olarak birçok kategoriyi eline almış durumda oysa sadece koltuk yıkamayla ilgili bir iş kolu da oluşturulabilir.
Gerekli ayrıntıları bu işi yapan firmalardan, internetten ve koltuk üreticilerinin yıkama talimatlarından öğrenebilirsiniz. Genelde bu iş için halı yıkayan süpürgeler kullanılır. Ama sadece koltuk yıkayan süpürgeler de var yurtdışından temin edilebiliyor.

İlgili İş Alanları

Evler: Genelde çiftlerin ikisi birden çalıştığı durumlarda sizin için iyi müşteri olabilirler. İyi bir tanıtımla sitelerde müşteri kesimi oluşturulabilir.

Bürolar: Her türlü bürolarda bu işi yapmak mümkün özellikle sağlık sektöründeki dişçi, jinekolog, psikolog vs. gibi yerlerde insanlar sürekli koltukları kullanırlar ve düzenli temizliğe ihtiyaç duyulur.

Piyasa fiyatı 40 ila 100 TL arasında maliyeti ise sizin işçiliğiniz. Yani kar oranı gayet yüksek. Ek iş için yapmak isteyenler için Cumartesi – Pazar günlerinde iki iş almaları durumunda, bir haftasonunda 50 TL’den 100 TL ve bir ayda 400 TL gibi bir mebla eder ki ev kirası ve yiyecek masraflarına epey yardımcı olur. Direk bu işi yapmak isteyenler ise pazarlamaya daha ağırlık vermeli ve işi anlatırken hijyen olayına dikkat etmeli. İlk üç ay 10 müşteri bulunsa 50 TL’den 500 TL kazanç demek olur. Daha sonrasında ufak el ilanlarınız sayesinde müşteri sayınızı 50 ye yada daha fazlaya 6 ay içerisinde çıkartabilirsiniz.

Dikkat Edeceğiniz Hususlar.

1- Müşteriyi ayağınıza beklemeyin siz onun ayağına gidin, reklam tanıtıma ağırlık verin.
2- Kaliteye ve kurumsallığa önem verin.
3- Sözünüzde durun ve zamanında hizmet vermeye dikkat edin.
4- Bu işi yaparken kendinize veya ekibinize bir iş tulumu ve kaliteli ekipman temin edin.

Bir önceki yazımız olan Hobi Edinerek Para Kazanmak başlıklı makalemizde hobi edinmek, hobi ile para kazanmak ve iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

Etiket: , , , ,Arananlar:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri dön ↑