Kaplumbağa Üretim Çiftliği Açmak
Son yıllarda farklı meslek dalları artmakta genç girişimciler farklı ama güzel para kazandıran iş fikirler ile gündeme gelmeye başladı.Rekabet oranı az mesleklerde kazancınız çok kısa sürede katlanacaktır. Evcil hayvan besleyenlerin çokça tercih ettiği kaplumbağa çiftlikleri günümüzde en çok kazandıran iş fikirleri arasına girmeyi başardı. Türkiye’de kaplumbağa çiftliği yok denecek kadar bu fikri daha önce Alman bir girişimcinin kurduğu ve çok kısa bir sürede güzel başarı elde etmesi ile duyurmuştuk. Bazı ülkelerde kaplumbağa tüketimi oldukça yaygın ve oldukça faydalı olarak bilinmekte.

Et olarak tüketilen kaplumbağa ülkemizde sadece süs hayvanı olarak bakılmakta. Sizlerde bu alanda araştırma yapıp süs hayvanı şeklinde pazarlamasını yapabilirsiniz. En çok üretilen ve bilinen su kaplumbağası kırmızı yanaklı su  kaplumbağasıdır.

Kaplumbağa yetiştiriciliğine nasıl başlanır?
Bu işi yapmayı düşünüyorsanız öncelikle geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız. Ülkemizde bildiğiniz gibi çok katı kurallar bulunmakta. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra küçük bir işletme kurarak bu işi yapabilirsiniz.
Yabancı girişimcilerin başarıları size ilham versin yatırım yapmaktan kaçınmayın.

Bir önceki yazımız olan Evde Konserve Yapımı başlıklı makalemizde Evde Konserve, Evde Konserve nasıl yapılır ve Evde Konserve Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Soru sor! “Kaplumbağa Üretim Çiftliği Açmak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir