Bazı iş kolları asla popülerliğini kaybetmiyor. Bunun yerine zamana bağlı olarak yer değiştirmeye başlıyor. Hiç şüphesiz kadınlara özel spor merkezi açmak konu başlığı da bunlar arasından sadece bir tanesini oluşturuyor diyebiliriz. Bu bakımdan ön plana çıkan ayrıcalıkları bir kenara bırakacak olursak; avantajları nelerdir? Ne zaman aralığında yoğundur? Gibi soruların cevaplarını birlikte arayabiliriz. Hepsinden önemlisi maliyet hesaplaması ve fiyat aralığıdır.

Kadınlara Özel Spor Merkezleri

Son dönemdeki en başarılı ve dikkat çekici girişimlerden. Kadınlara özel salonların en önemli özelliği, aletlerin kadınların fizyolojisine göre tasarlanıp üretilmiş olması. Sistem 15-75 yaş arası tüm kadınlar için uygun. 30 dakikada fitness, son 15 yıl içinde Amerika başta olmak üzere tüm dünyada hızla yayılan ve en çok tercih edilen sporlardan. Türkiye’de de hızla yayılıyor. Bu sistem özellikle kadın girişimciler için oldukça avantajlı. Bir spor salonu kurma maliyeti maksimum 50 bin TL ve aylık ciro ise 25 bin TL’yi bulabiliyor.

B-FIT Nasıl Mantıklı mı

Yaklaşık 240 şubeyle faaliyet gösteren B-Fit, Türkiye’de kadınlara özel en yaygın şube ağıyla hizmet veren spor merkezi. Bu yıl 50 franchise şube açmayı planlayan firma, franchise giriş bedeli olarak 35 bin TL+KDV talep ediyor.
Royalty olarak aylık 350 TL+KDV alınıyor. Bir b-fit şubesi için aylık 10 bin TL ile 20 bin TL arasında ciro yapması öngörülüyor.
Türkiye geneline franchising veriyor.

Başvuru için: 0216 700 22 17

Portakal Spor Merkezi Açmak Nasıl Fikir

Türkiye genelinde 55 şubeyle faaliyet gösteren bayanlara özel spor merkezi firması. 2014 yılında 80 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Özellikle Karadeniz Bölgesinde yoğunlaşmak isteyen Portakal Spor Merkezi’nin bir şubesi için toplam yatırım bedeli 45 bin TL ile 50 bin TL arasında değişmekte. Aylık minimum 10 bin TL ciro yapması hedefleniyor ve aylık royalty ücreti ise 300 TL+KDV.

Başvuru için: 0212 669 80 71

Shapes For Women Hakkında

1970′li yılların başında ABD’nin Teksas eyaletinde sadece kadınlara yönelik fitness çalışmaları yapmak üzere kurulan şirket. Shapes For Women, dünya genelinde franchising veren bir kuruluş. Shapes For Women, Türkiye’de 42 şubesi ile faaliyet gösteriyor. Bu yıl 10 adet daha franchise şube açmayı hedefliyor.
37 bin 500 TL franchise giriş bedeli olarak alınıyor. Aylık alınan royalty ücreti ise 350 TL.

Başvuru için: 0232 463 64 69

Görüldüğü üzere sizin için araştırdığımız 4 farklı markanın tanıtımını yapmaya çalıştık. Daha farklı markalara da yeri geldikçe yer vermeye çalışacağız. Bizi ziyaret ederek bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizimle kalın…

Bir önceki yazımız olan Balık Büfe Standı Açmak başlıklı makalemizde balık büfe franchise, balık büfe standı ve iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir