İyi Bir Döner Dükkanı Nasıl Olmalı?

İyi Bir Döner Dükkanı Nasıl Olmalı?

En iyi ayak üstü atıştırmalıklardan bir tanesi olan dönerin ülkemiz için önemi oldukça fazladır. Dışarıya çıkıp bir kaç adım attığınızda her köşe başında rahatlıkla bir dönerciye rastlayabilirsiniz. Bende ayak üstü canım bir şeyler istediğiniz ilk iş gözüme bir dönerci kestirip otururum hemen. Öğrencilerin ve alışveriş için çarşıya çıkanlarında en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesidir dönerci dükkanları. Hem çok kısa bir sürede karınları doyacak hemde zaten kısıtlı olan zamanlarını bir saat boyunca yemek bekleyip yemeye ayırmayacakları için bu yolu tercih etmektedirler.  Sizde bu iş fikrini yapmayı düşünüyorsanız en iyi şekilde nasıl bir dönerci dükkanı açılır göz atalım.

İyi Bir Döner Dükkanının Olmazsa Olmazları

  • İyi bir döner dükkanının en önemli özelliği bence şüphesiz hijenik ve temiz olmasıdır. Dönerci dükkanına girdiğinizde sizi sadece döner kokusu sarmalı ve iştahınızı açmalı. Özellikle masa ve yer döşemeleri çok önemlidir. Çoğu iş yeri buna fazla önem vermemektedir. Ama insan yemek yerken gözleri sürekli arayış içeisinde olacağından çok fazla detaya göz atacaktır.
  • Döner dükkanları sade ve göz yormayan bir tasarıma sahip olmalı. İnsanlar yemek yemeye gittikleri için orada sıkılmamalı ve dikkat dağıtıcı unsurlar yer almamalıdır.
  • İyi bir döner dükkanında bulunması gereken ana şeylerden bir tanesi de el yıkama alanının olması. Gelen müşteriler yemek yedikten sonra ellerini rahatlıkla yıkayabilmeli.

Bir önceki yazımız olan Marangozluk Yapmak İsteyenlere Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 yorum

  1. merhabalar 10.000 liraya kadar sermayesi olanlar bana mail adresimden ulaşsın günlük 500 lira kazanç sağlayacağı bir iş için detayları konuşuruz ege bölgesindeki herkes ile yüzyüze görüşürüm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*