Tam zamanlı küçük ölçekli bir işletme kurmak oldukça yorucu bir süreçtir. Bunun yerine bir hobinizi kullanabilir ve yaptığınız işten keyif alabilirsiniz. Aşağıdaki 10 yetenekten birine sahipseniz kolay yoldan iyi meblalarda para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Dijital günümüzde çok önemli bir noktaya geldiği için fotoğraf çekmekte daha heyecan verici bir hale geldi. Profesyonel fotoğrafçılık çaba gerektiren bir meslektir ancak daha sıradan olan stok fotoğrafçılıkta tatmin edicidir. iStockphoto gibi internet sitelerini araştırın ve çektiğiniz fotoğrafları satışa çıkarabilir, düğün, ürün fotoğrafçılığı gibi alanlara yönelebilirsiniz.

Bahçıvanlık

Bitkilerden anlıyorsanız ve bahçeniz her geçen yıl daha da güzel oluyorsa sebze, meyve ve çiçeklerden para kazanabilirsiniz. Hobi bahçeciliğinden çok para kazanamasanız da ailenize veya arkadaşlarınıza ekstra ürünler satarak yeni bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. İyi bir araştırma sonucu sektöre atılabilirsiniz.

Alışveriş Yapmak

Alışveriş yapmaya karşılık ödeme almak mı? Kulağa hayalmiş gibi geliyor değil mi? Beklentilerinizi düşük tutarsanız ve sadece belli yerlerden alışveriş yaparsanız gizli müşterisi olduğunuz firma bir sonraki alışverişte alışveriş merkezine gitmeniz için size benzin parası verir. Saat başı ücret 6 TL ve 14 TL arasında değişirken ara sıra öğle yemeği için de para verilir.

Blog Yazmak

Blog yazarlarının çok küçük bir bölümü büyük paralar kazansa da en alçakgönüllü olanlar bile temel reklamlar ve reklam satışları aracılığıyla aylık 100 dolar ve 1000 dolar arasında kazanır. Ancak sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın çünkü blogunuzu oturtmanız biraz zaman alacaktır.

Enstrüman Çalmak

Amatörler, profesyonel müzisyenler kadar iyi para kazanmasa da bütçesi kısıtlı gelin ve damatlar 100-200 TL arası ödeme yaparlar. Düğünlerde piyano ve başka müzik aletlerini çalarak para kazanabilirsiniz. Daha önce yaptığınız işlerin listesini tutmayı unutmayın bunu referans olarak göstererek iş alacaksınız.

Dikiş Dikmek

Eşsiz el işi ürünlerinizi bazı internet siteleri aracılığıyla satarak para kazanabilirsiniz ancak zanaatkarların çoğu daha çok pratik becerileri sayesinde para kazanır. Bazı insanların ailelerinde dikiş diken yoktur ve bu nedenle perdelerin birleştirilmesi, gömleklerin daraltılması veya çarşafların düzenlenmesi için başkalarına para öderler. Son dakika işleriyle mücadele edebilecekseniz ve dikiş konusunda hızlıysanız en basit dikişlerden bile 20-100 lira arası gelir kapısı tutabilirsiniz.

Pastacılık

Dükkanınızı açmadan önce ilgili resmi kurumlara başvurarak yapmanız gerekenleri öğrenmelisiniz. Reklam yapmaya başlamadan veya ilk pastanızı satmadan önce işletme ruhsatı ve izinler almanız gerekebilir. Lezzetli cupcakeler veya pastalar yapabiliyorsanız 30-150 lira arası para kazanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki gıda konusu diğerlerinden biraz daha farkli bir mecra.

Dans Etmek

Kadınlar eşlerini her zaman dans stüdyolarına götürmeye çalışırlar. Ancak erkekler ya utandıkları için ya da pahalı olduğunu düşündükleri için dans kurslarına katılmak istemezler. Dans eğitiminiz varsa, sabırlıysanız ve tempolu dansları biliyorsanız boş zamanlarınızda dans dersleri verebilirsiniz. Ders başı 50-150 lira para kazanabilirsiniz. Çift sayısını arttırdıkça kazancınız da artacaktır. Ayrıca belli başlı mekanlarda dans grubunuzla sahne alıp gecelik iyi paralar kazanabilirsiniz.

Kısacası başkalarıyla paylaşacak becerileriniz, tutkularınız veya eşsiz yetenekleriniz varsa hobiniz size iyi kazanımlar getirebilir.

Bir önceki yazımız olan Catering Firması Nasıl Kurulur başlıklı makalemizde catering işi kurmak, catering şirketi nasıl kurulur ve girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir