Grupanya Başarı Hikayesi

Grupanya.com adlı şehir fırsatı sitesi kasım 2009′da Mustafa Köne, Onur Yıldırım ve Baran Dilber ortaklığıyla kuruldu. Grupanya‘nın kuruluş hikayesi ise, üyelerini günlük hayatın monotonluğundan kurtarıp, şehri sınırsızca yaşayabilmeleri için yön verme fikriyle başladı. Grupanya, ayrıca internet girişimcileriyle yatırımcı ve profesyonelleri bir araya getirmeyi hedefleyen ETohum platformunda, 2010’un en başarılı 15 girişiminden biri seçildi.

Alanında uzman 3 kişininde desteği ile yapılanmasını tamamlayan grupanya internet mecrasında hızla yükseldi. Grupanya.com mayıs 2010’da fırsat sunan bir site olarak hayata geçti.

Peki Grupanya Neler Vadediyor?

Grupanya.com’da başka hiçbir yerde bulamayacağınız indirimleri üyelerine her gün farklı bir fırsat olarak sunuyor. Mayıs 2010’dan bu yana grupanya yüzlerce fırsatı kullanıcılarına sundu. Grupanya’da birçok ürün, mekan, eğlence, kültür-sanat etkinliği üyelerine %50 ye varan indirimlerle sunuluyor.

Grupanya indirimlerine örnek olarak misal yoga eğitimi hizmetinden yararlanan 1.937 kişi, % 87 indirimle bu fırsatı satın aldı, % 50 indirimle pazar brunch fırsatını 2.650 kişi ve buz müzesi fırsatını ise %50 indirimle 4.232 kişi satın almış, gibi.

Grupanya’nın üyelerine bu şekilde sağladığı tasarruf miktarının 8 milyon TL’yi aştığı söyleniyor.

Üyelik Süreci Nasıl İşliyor?

Grupanya.com’a ücretsiz üye olduktan sonra e-postanıza gelen fırsatları inceleyip, dilediğinizi takip ederek kolayca satın alabiliyorsunuz. Yeterli sayıda üyenin satın alması ile birlikte günün fırsatından yararlanma imkanına kavuşuyorsunuz. Grupanya açıldığı günden bu yana üyelerine sunulan toplam indirimi 40 milyon TL’ye ulaşmış.

Grupanya’nın Hedefi

Şuan itibariyle 200 bin’den fazla üyesi bulunan Grupanya, 2014 sonunda 400 bin üye sayısına ulaşmak istiyor. Üyelerin ilgi göstereceği nitelikteki fırsatları sunabilecek işletmelerle işbirliği yapan Grupanya, şu an ağırlıklı olarak İstanbul’daki müşterilerine yönelik fırsatlar sunuyor. Ancak şu yıllarda İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya gibi illerdeki kullanıcılara yönelik fırsatlar da sunulmaya başlanmış ve sitenin tatil beldeleri yanı sıra 7 farklı coğrafyada da fırsatlar sunması hedefleri arasında.

Siz de girişimciliğiniz sayesinde bu mecrada yer alabilirsiniz. Neden olmasın?

Bir önceki yazımız olan Trendyol'un Başarı Öyküsü başlıklı makalemizde iş hayatı, trendyol başarı hikayesi ve trendyol nasıl kuruldu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*