Görsel Tasarlayarak Para Kazanmak
İnternet geliştikçe iş fırsatları kendiliğinden ayağımıza geliyor. Değerlendirmemek görmezden gelmek elbette ki olmaz. Yeni Pazar ihtiyaçları gelişip oluşuyor. Örneğin ticari web sitelerin en büyük ihtiyaçlarından birisi lisanslı görsellerdir. Bu telabe cevap vermenin iki yolu var aslında bunlar:

Görsel Tasarlayarak Para Kazanmak

1- Görseller tasarlamak

Firmaların ihtiyacı olabileceğine inandığınız yaptığınız araştırmalar ile de bunları geliştirdiğiniz grafik tasarımlarıyla ilgili firmaların işine yarayabilecek görseller hazırlayabilirsiniz. Örneğin yenil enerji konusu gelişmekte olan bir konudur. Bunula ilgili araştırmalar yapabilirisiniz.

2- Fotoğraf çekmek

Kimi insanlar fotoğraf çekmeye anlık olan her şeyi yakalamaya aslında bir sanat oluşturmaya düşkündürler. Eğer sizde bu insanların içindeyseniz iyi bir fotoğraf makinası ile çekilmiş yüksek çözünürlüklü fotoğraflar oldukça işinize yarayacaktır. İnternet üzerinden araştırma yapıp site ihtiyacına göre fotoğrafları çoğaltabilirsiniz. Çektiğiniz kareleri bazı fotoğraf sitelerine beğendirmeyi başarıp onlarla çalışmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra firma ihtiyacına göre fotoğraf üretmeyi deneyebilirsiniz.

3.Resim yapmak

Eğer el becerinize inanıyor ve güveniyorsanız iş fikri kapınızda demektir. Tablolar portreler doğa resimleri her ne konuda çizim yapabiliyorsanız bunu geliştirip internet üzerinden satış için araştırmalar yapıp ilgili sitelerle görüşüp becerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adrese Teslim Çiğ Süt Satışı Yapmak başlıklı makalemizde Adrese Teslim Çiğ Süt Satışı Yapmak, Çiğ Süt Satışı ve Çiğ Süt Satışı Yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir