Evlere ütü işi – Evde iş imkanı

Sizlere ütü işinin para kazandırabileceğinin haberini verip, bu zahmetli işe farklı bir açıdan bakmanıza imkan sunuyoruz sevgilime selamlarımı iletiyorum…

Evlere ütü hizmeti nasıl yapılır

Çeşitli alanlarda servis hizmetleri, girişimciler için yeni yatırım alanları yaratıyor. Çeşitli profesyonel servis mağazaları kuruluyor. Evlere ütü hizmeti vererek siz de hizmet alanında yatırım yapabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bu hizmet türü giderek yaygınlaşıyor.

Evde ütü işi yapmak için müşteri portföyü yaratın

Fazla masraf gerektirmiyor. Yatırım maliyetleri son derece makul. Kuracağınız bir ütü hizmet noktası ile hem evlere hem de küçük ve orta büyüklükteki otellere hizmet verebilirsiniz. Bu salonlar genellikle abone sistemiyle çalışıyor. Ücret ise parça başına alınıyor. Ortalama büyüklükteki bir ütü salonunun 500 evden oluşan bir müşteri portföyü oluyor. Bunlar, salonun devamlı müşterileri. Buna ek olarak, parça başı da çalışan bir salonun aylık performansı 1000 eve kadar çıkabiliyor.

Evde ütü Ortalama fiyatlar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hizmet noktalarında ücretler parça başı olarak değişiyor. Miktar arttıkça fiyatlar düşüyor. 20 parçalık ütü hizmet fiyatı 20 TL, 30 parçalık fiyat 25 TL, 40 parçalık fiyat 30 TL civarında. Fiyatlar 70 TL’ye kadar çıkabiliyor. 70  TL’ye 120 parça ütü yapılıyor. Evlere ütü işi fiyatları bölgelere göre değişkenlik göstermektedir.

500 metrekare yeterli

Evlere ütü hizmeti verecek bir salon kurmak isterseniz ortalama 50-100 metrekare büyüklüğünde bir mekana ihtiyacınız var. Ortalama büyüklükte bir salon için, bulunduğu bölgeye bağlı olarak 2 veya 4 adet profesyonel tip ütüye ihtiyaç var. “Paskaralı ütü” olarak da adlandırılan bir ütü sistemi sizin işinizi görebilir. Bu ütü sistemi kendi buharını üreten ve vakum özelliğine sahip olan bir sistem. Bu sistemin fiyatı ortalama 1400 Euro. Eğer salon, alışveriş merkezi gibi sirkülasyonun yoğun olduğu bir bölgede açılacaksa 4 adet ürün bulundurmak gerekiyor. Bunun toplam maliyeti  5600 Euro.

Yukarıda bahsedilen özelliklerde bir salona su bağlantısı, drenaj sistemi, elektrik bağlantısı ve vakum için egsoz bağlantısından oluşan altyapıyı kurmak için de 3000-4000 Dolar civarında yatırım yapmak gerekiyor.
İstanbul merkezli Permak Makine, Böwe Clean markalı makineleri ithal ediyor. Şirket, aynı isimde kuru temizleme mağazalarını franchising sistemiyle açıyor. Sistemin kurulum maliyetleri için detaylı bilgi şirketten alınabilir.

Evlere Ütü işi Verenler

•Üniversite Öğrencileri
•Bay bayan çalışanlar
•Çalışan bayanlar

Bir önceki yazımız olan Gökyüzü reklamları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*