Evden Reçel Yaparak Gelir Elde Etmek

Hemen hemen herkesin kahvaltıda tükettiği besinlerden olan reçel bir çok aile tarafından kullanılıyor. Tatlı olması ile çocuklarında çok sevdiği reçelleri sizlerde evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Evden yapacağınız reçeller sayesinde ek gelir elde edebilir evinize katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle kahvaltı öğünlerinde bende reçelleri soframdan eksik etmem çilek reçeli en çok tercih edilen reçellerden bir tanesidir. Onu sırası ile ayva reçeli izlemektedir.

Evden Reçel Yapıp Nasıl Satarım?

Bu işe başlamadan önce evde daha önce reçel hazırlamadıysanız bu konuda biraz araştırma yapabilirsiniz. Evde reçel yapmak için ilk olarak reçel nasıl yapılır? Hangi reçeller daha çok tutuluyor? Hangi mevsimde hangi reçeller tüketilir ve hangi reçeller uygun fiyattan alınır bu konuları iyice bilmelisiniz.

Evden reçel yapıp satmak için satış yapabileceğiniz yerlerde bulmanız gerekir. Bunun içinde karşınıza

  • Gıda satışı yapan yerler,
  • Yöresel ürünler sunan yerler,
  • Yöresel fuarlar,
  • İnternet ortamı,
  • Çevre (eş, dost) gibi pek çok seçenek çıkacaktır. Hepsine tek tek başvurmanızda fayda var. Çünkü satış yapmanız sizin daha fazla reçel yapmanız demek. Satış yapamadığınızda reçel yapmanızın da bir anlamı kalmayacaktır.

Sizlerde evlerinizde yapacağınız reçeller ile gelir elde edebilir. İnternet üzerinden satış yapabileceğiniz gibi devamlı müşteriler edinip onlara da satış yapabilirsiniz. Bu iş fikri ile bir ayda 1.000 2.000 TL arası kazanabilirsiniz. Mevsimine bağlı olarak satışlarınızda da artış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evden Mantı ve Makarna Yaparak Ek Gelir Elde Etmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir