Evden Konserve Ve Salça Yapıp Satmak

Evden Konserve Ve Salça Yapıp Satmak 

Eskiden beri bir gelenek haline gelen evde salça yapımı günümüzde oldukça popüler. üstelik ev yapımı salçalar bakkallar da ve AVM ler de satılan salçalardan çok daha iyi olduğu bilinmektedir. Yaz aylarının da gelmesi ile birlikte salça yapımları hız kazandı. Çoğu kişinin bacalarında naylonlara serilmiş vaziyette serilmiş saçları sizlerde görmüşsünüzdür.

Doğal salça tüketmek isteyen kişilerde ev yapımı salçaları daha çok tercih etmektedirler. Organik ürünlerin günümüzde çok popüler olması da ev yapımı salçaya olan ilgiyi artırmaktadır. Sizlerde bu fırsatı güzel bir iş fikrine dönüştürebilirsiniz.

Evden Nasıl Konserve Salça Yapabilirim?

Evet sayın takipçilerimiz bu iş fikri için öncelikle ev yapımı salça hakkında biraz bilgi verelim. Salça domatesten yapılır ve tuzlanan domatesler ateşte kaynatılır ve saatlerce bu işlemi yaparsınız.Bu şekilde hazırlanan domates salçası daha sonra güneş gören bir alanda bekletiliyor. Bu iş birazda sezonluk bir iş olduğundan kışın bu iş için sipariş toplayabilir ve yazın yapacağınız salçalardan siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu iş fikrinde salçalarınız için kavanozlara ihtiyacınız olacak onları güzelce muhafaza etmeli ve sipariş olduğunda güzelce kargoya vermelisiniz.  Yine bir diğer evden salça yapma fikride organik ürün satan kişiler ile iletişime geçmek olmalıdır. Bu sayede elinizde kalan salçalarınızı elden çıkarmış olacaksınız. Diğer iş fikirleri için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evden Resim Yapıp Ek Gelir Elde Etmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*