Ülkemizde yaşanan birçok sıkıntı, evde mandal işi ile insanların aldıkları ücretlerin yetersiz gelmesine ve geçim sıkıntısı yaşamalarıyla toka işi yapmak yada yapmamak sebep olabilmektedir. Bu durumda insanlar, kendi iş alanlarının yanında farklı işlere yönelmeye başlamış ve ek gelir elde etme arayışına girmiştir. Bunun sonucunda çevrede bulunan fabrikalar ve bir takım firmalarla çalışarak ek gelir elde edilmesi imkânı da doğmuştur.

Size, ek gelir sağlayacak alanlardan biri de evde mandal toka isi yaparak gelir elde etmenizdir. Mandallarda bulunan tokaların montajını yapmak, hem size iyi gelecek hem de gelir elde etmiş olacaksınız. Hiç de yabancı olmadığınız mandallar ile uğraşmak son derece rahat bir uygulama olacaktır. Ev hanımı iseniz, ben eşime yardım etmek istiyorum daha iyi geçinebilelim diyorsanız, mandal toka montajı tam da size göre. Peki, mandal toka montajını nasıl yapacağınız konusuna gelirsek, oldukça basit bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. İlk aşamada biraz yavaş kalabilirsiniz. Ancak eliniz alıştıkça son derece hızlanarak yapacağınız adetleri artırabilirsiniz. Mandal ve tokalar size parçalanmış şekilde gelecektir. Siz gösterilen şekilde tüm parçaları birleştirerek, mandal toka tek parça haline getirerek siparişinizi tamamlamış olursunuz. Mandal toka isi yapabilmeniz için birazcık el becerisine ihtiyacınız vardır. Bunu sağladıktan sonra kolaylıkla siparişlerinizi alabilirsiniz. Mandal toka montajı işini, grup olarak da sipariş verebilirsiniz. Grup olarak alınan siparişler de yapılan adet artacağı için kazanacağınız miktarda daha fazla olacaktır. Bu konu ile ilgili firmaları araştırın ve güvenirliğinden emin olduğunuz firmaları belirledikten sonra fiyat anlaşmanızı yaparak siparişlerinizi kolaylıkla alın. Evde yapacağınız mandal toka işinin size getirisi ortalama 500 ile 2000 TL arasında olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki firmalarda sizin güvenirliğinize ve yaptığınız işin düzgün oluşunu göre size sipariş vermeye devam edecektir. Özellikle almış olduğunuz siparişlerin zamanında teslim edilmesi çok önemlidir. Çünkü firmalarda, sizden siparişi alacağı tarihe göre diğer firmalara yapacakları teslim tarihini belirlemektedir. Teslim tarihi kadar yaptığınız işin sağlam ve düzgün oluşu da firmaların sizi gönül rahatlığıyla tercih etmelerini sağlayacaktır.

Evde mandal toka isi yaparak çocuğunuzun okul ihtiyaçlarını görebilir, birikim yapabilirsiniz. Zaman içerisinde etrafınızdaki kişilerle hareket etmeye başlayarak kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EVDE KÜRDAN PAKETLEME İŞİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 thoughts on “EVDE MANDAL TOKA İŞİ YAPMAK”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir