Evde Gözleme Pişirip Satmak

Bir memurun internette hikayesini okumuştum onu aktarmak istiyorum bu yazımızda. Kendisi bir devlet dairesinde çalışıyor ve annesiyle birlikte yaşıyor. Bir gün annesinin hazırladığı gözlemeleri yerken aklına bu işi ufak yollu ticarete dökmeyi düşünüyor.

Annesine 50 tane kadar yapması için ısrar ediyor ve ertesi gün sabaha evde pişmiş taze, sıcak gözlemelerle işin yolunu tutuyor. Standının üzerine bir de afiş hazırlıyor. Kendi kurumu önünde çalışamayacağı için başka yakın, işlek bir işletme önüne gidiyor ve mesaiden önce işini kuruyor.

Gerçekten inanılmaz bir şekilde 15 – 20 dakika içinde bütün gözlemeleri tüketiyor ve bakkal hesabıyla aylık memur maaşından daha fazlasını günde bir saatini ayırarak kazanabileceğini fark ediyor.

İşte böyle arkadaşlar. Aslında temiz ve kazançlı işler çok da uzağımızda değil. Eldeki imkanları verimli değerlendirebildiğimiz sürece en basitinden böyle işlerle bile bir devlet dairesindeki işten daha fazla kazanmak mümkün.

Herkese hayırlı kazançlar.

Bir önceki yazımız olan Ağaç Ev Üretip Satmak başlıklı makalemizde ağaç ev üretmek, ağaç ev yapıp satmak ve girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*