Evde Balık Üretip Satmak
Evde balık üreterek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? ufak bir maliye ile bu mümkün evde balık üretip satmak hem kolay hem de maliyeti oldukça düşüktür. Üretim yapmak her zaman karlı bir iş olacaktır ne üretirseniz üretin her zaman bir şekilde o işten kar elde edersiniz,topluma faydalı olabilecek işler yapmak hem karlı hemde iyi bir olacaktır.

akvaryum-baliklarim

Evde balık üretmek için öncelikle kendinize güzel bir büyük bir akvaryum edinmelisiniz, herkes evinde balık beslemeyi denemiş kimleri başarısız olup balıkların ölümüne sebebiyet vermiştir, kimileri de hem balık hem kedi beslediği için kedilere yem yapmışlardır. Balık beslemeye hevesli bir çok insanında olması bu sektörde sizlere güzel bir iş imkanı doğuracaktır. İsterseniz ufak bir dükkan açarak bu işi daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz.

Evde yapmak isterseniz kira ve vergi ödemek zorunda da kalmazsınız.Bunun için bir odayı bu işe ayırmanız yeterli olacaktır.Balık üretebilmek için eşit sayıda dişi ve erkek balık almanız yeterli olacaktır. Kısa sürede balıklarınız üremeye başlayacak ve yavruları biraz büyüttükten sonra satabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Pastane Açmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir