Editörlük Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü

Para kazanmanın ve farklı iş fikirlerinin onlarca farklı yolunu anlatmaya çalıştık. Bu konuda editörlük yaparak para kazanmak şu an için olmasa da kısa bir süre öncesinde oldukça popüler bir iş kolu olarak dikkatleri üzerinde toplamaktaydı. Günümüzde de ciddi anlamda web sitesinin editör ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Editör Olmak Zor mu

Bu konuda kısa bir süre öncesinde kadın forumu bölümü ile ortaya çıkan kadın denince adresi ile çalıştığım için henüz bilgilerimin son derece taze olduğunu söyleyebilirim. Aslına bakarsanız editörlük yapmak sizin bilgi birikiminize ve kaleminize bağlı olarak değişiyor. Biraz da yazmak için zamanınızın olması ve ilgi çekici konular bulmanız da şart.

Onun dışında her konu başlığında yazabiliyorsunuz. Anlaşma konusunda da çoğunlukla bu tarz büyük adresler sizden örnek yazı isteyebiliyorlar. Bunun için de oturup uğraşmanız gerekebiliyor.

 

Web Sitelerine Nasıl Editör Olurum

Bunun birden fazla yolu bulunmaktadır. Benim en çok önerdiğim konu başlığı ise öncelikle free blog hizmeti sunan adreslerden bir blog açarak internet günlüğü tutmanızdır. Bu sizin yazım dilinizi geliştiren bir öneri olacağı için web sitelerine yapılacak olan editörlük için en mantıklı adım olarak kendini ön plana çıkarabilir. Bu sayede son derece kolay ve hızlı bir şekilde editörlük başlangıcını yapmanız anlamına gelir. Bir diğer anlamda bir web sitesinde yada haber sitesine iş başvurusunda bulunurken bu adresinizi referans olarak kullanabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise iyinet, r10.net ve diğer web master forumlarını ziyaret edebilirsiniz. Bu forumlarda çoğunlukla editörlük konu başlığı hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bazı makale ve diğer seçeneklerle ilgili iş ilanları ve diğer ilan seçeneklerinin açıldığı başlıklarla karşılaşmakta mümkün olmaktadır.

Para İşleri Nasıl Oluyor

Öncelikle bu konuda paraya endeksli olmamanız gerektiğinin altını çizmek isterim. Para sonradan artarak gelecektir. Bu durum tabi ki para kazanmamanız anlamına gelmiyor. Para kelime başı anlaşmalar şeklinde olacaktır. Genellikle 100 kelimesinin kaç tl olacağını önceden anlaşarak iş yapmaya başlarsınız.

Siteye yazıların eklenmesi, resimler ve etiketlerin belirlenmesi ve hatta yazıların zamanlamalarının yapılması için ekstra ücret talep edebilirsiniz. Bu konuda herkesin bir standartı bulunmaktadır. Yalnız işinizi iyi yaptığınızı iş vereninize ispat etmezseniz para konusunda ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu sebepten ilk  başlarda para konusunu biraz da site sahiplerinin standartları üzerinden belirlemek gerekebiliyor. Profesyonelleştikçe ve işinizi kaliteli bir şekilde yaptıkça sizin istediğiniz gibi şekillenmesi için hiç bir engel bulunmamaktadır.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.kadindenince.com/ adresine göz atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Aydın Evde Ek İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*