E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak
Son yılların en çok gelişen iş sektörlerini sayın deseniz ilk 5 arasında yer alacak bir sektör E-ticaret. Sizlerde gelişen ve popüler olan bu iş fikri ile ticaret yapıp online olarak internet üzerinden satışlara başlayabilirsiniz. Onlarca başarılı E-ticaret sitesi sizlere öncü olabilir çok kısa sürede tanınmış bir site haline gelerek satış rekorları kırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey lojistik ve reklam faaliyetlerini etkili bir şekilde ayarlamak.

E-ticaret sayesinde zengin olabilirsiniz çok para kazanamazsanız bile düzenli geliriniz olabilir. Ek iş olarak da düşünebilirsiniz bu işi tek dikkat etmeniz gereken şey tedarik ettiğiniz ürünleri sorunsuz bir şekilde satmak ve müşteriye ulaştırmak.Bu sayede kısa sürede güvenirlik kazanıp kendi reklamınızı kendiniz yapmış olursunuz.

E-ticaret ne kadar kazandırır?

E-ticaret siteleri ile geçimini sağlayan o kadar çok kişi var ki bu iştah kabartıyor. Yapılan satışlara göre para kazandığınızdan geliriniz sürekli değişebilir, örnek verecek olursak tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken eBay’in en başarılı satıcılarından biri olan Jack Sheng yılda 40 milyon dolar gelir elde ediyor. Oldukça zaman isteyen ve bazen yıllarca uğraşmak zorunda kaldığınız E-ticaret sektöründe tutunabilir seniz güzel paralar kazanabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de 2014 yılında e-ticaret aracılığıyla satış yapan 15,000 perakendeci olduğu ve 8,000’den fazlasının tek başına bu işi yaptığı ortalama kazançlarının ise yıllık 38,000 TL civarında olduğu söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Rafting Tur Şirketi Kurmak başlıklı makalemizde iş, Rafting Tur Şirketi ve Rafting Tur Şirketi Kurmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir