Direksiyon Eğitimi Vermek

Güvenli ve ileri sürüş eğitimleri sayesinde trafikte riskleri minimuma indirmeniz mümkün. MEB onaylı kurslarda bireysel ve kurumsal katılımcılara verilen eğitimlerin maliyeti 200-250 TL’den başlıyor…

Trafik kazalarının en çok yaşandığı ülkelerden biri de Türkiye. Bu kazaların çok büyük bir kısmı ise sürücü hatalarından meydana geliyor. Bunları önlemek için yapılacak tek bir şey var, sürücülerin bilgi ve becerilerini geliştirmesi… Sürücü koltuğunda doğru oturma pozisyonu, direksiyon tutuşu, doğru viraj alma ve fren yapma teknikleri gibi konularda alınacak küçük bir eğitim bile trafikte can ve mal kayıplarını büyük ölçüde önleyebilir.

Trafikte güvenli bir sürüş için otomobil, motosiklet, otobüs, kamyon ya da tır gibi büyük araç kullanıcılarının mutlaka “güvenli sürüş eğitimi” alması gerekiyor. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Sakarya ve Manisa’da motosiklet, otomobil ve ağır vasıta kullanan sürücüler için güvenli sürüş eğitimi veren çeşitli kurslar var. Siz de bu kurslara giderek becerilerinizi artırabilir, yakıt tasarrufu yapabilir, aracınızın fren, debriyaj, lastik ve motor gibi donanımlarını en az yıpranma ile nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Alacağınız eğitimle hem kendi can ve mal güvenliğinizi hem de yaya ve diğer sürücülerin güvenliğini sağlamanız mümkün.

Nerede Ne Tür Kurslar Mevcut?

Autodrom markası ile hizmet veren Otodrom Otomotiv Organizasyon ve Eğitim Hizmetleri Şirketi’nin, İstanbul Tuzla Orhanh’da, Ankara Batıkent Yeni Hipodrom’da ve İzmir Bornova Pı-narbaşı’nda eğitim tesisleri var.

İstanbul’da otomobil, ticari araç ve ağır vasıta pisti bulunan Intercity Sürüş Akademisi ise yüksek performans eğitimini İstanbul Park Formula 1 Pisti’nde, offroad eğitimini ise İstanbul Park Tesisleri’ndeki parkurda veriyor.

İstanbul merkezli Güvenli Sürüş Eğitim Merkezi (GÜSEM), güvenli sürüş eğitimlerini Atatürk Olimpiyat Stadı Tesisle-ri?nde trafiğe kapalı alanda veriyor. Güvenli sürüş eğitimlerinin iki gün sürdüğünü ifade eden GÜSEM Kurucu Ortağı Ye-ner Gülünay, ilk gün üç saat teori ve üç saat pratik eğitimin ardından ikinci gün trafiğe açık alanda eğitim verdiklerini söylüyor.

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan Türk Sürüş Akademisi ile Pendik’te faaliyet gösteren Sürüş Akademisi, eğitimlerini trafiğe kapalı alanlarda, performans eğitimlerini ise genellikle İstanbul Park Formula 1 Pisti’nde gerçekleştiriyor.

Ayrıca Motorsiklet Eğitimi

Motosiklet kullanıcılarına güvenli sürüş teknikleri konusunda eğitim veren kuruluşlar da var. Honda Motosiklet, BMW Rider Academy, Yamaha Riding Academy ve Vespa Academy, motosiklet kullanıcılarına güvenli ve ileri sürüş eğitim veren kuruluşlar. Güvenli ve ileri sürüş eğitiminin yanı sıra başlangıç eğitimlerinin de verildiği kurslarda, eğitim programlarının fiyatı da farklı. Kurslarda motosiklet kullanıcılarına verilen temel ve güvenli sürüş eğitimlerini fiyatları 125 TL ile bin TL arasında değişiyor.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefon ve Tablet Kiralamak başlıklı makalemizde 2015 iş fikirleri, iş fikirleri ve tablet kiralamak hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*