Çubukta Patates Standı Açmak

Geçtiğimiz yılların düşük maliyetli yatırımlarından olan bardakta mısır şimdi yerini çubukta patatese devrediyor. Patateslerin özel bir çubukta ve özel baharatlarla tatlandırılarak sunulduğu bu iş fikri özellikle yaz aylarında Ege ve Akdeniz gibi sıcak bölgelerde epeyce ilgi görüyor. Üstelik yatırım maliyeti de çok düşük.

Çubukta Patates işi için özel olarak tasarlanan standların ücreti bin TL’den başlayıp 5 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bir çubukta patates ortalama 50 kuruşa mal olurken yerine göre 1,5 ile 3 TL arasında satışı yapılıyor.

StormChips

İstanbul’da bulunan Stormchips firması 2009’dan bu yana patates tezgahı üretimi yapıyor. Bugüne kadar yüzlerce tezgah üretip Türkiye’nin yanı sıra yurtdışına da gönderdiklerini söyleyen Stormchips’in sahibi Fatih Akıncı, en büyük talebin Ege ve Akdeniz gibi tatil yörelerinden geldiğini söylüyor. Uzun vadeli olması için ekipmanların paslanmaz çelik olması gerekiyor. Akıncı, satışlarda stand ve sunumdaki temizliğin önemli olduğunu söylüyor.
Başvuru Telefon: 0532 582 80 19

Chips Funny

Chips Funny ve By Patato olmak üzere iki farklı marka oluşturan İzmirli Turan Özçengel, bu işe gönül veren bir girişimci. Kullanılan malzemenin kalitesine göre yatırım bedeli 990 TL’den başlayıp 9 bin 900 TL’ye kadar çıkıyor. AVM gibi kapalı alanlara yönelik standlarda ise yatırım bedeli 15 bin TL’ye kadar çıkıyor. Özçengel, kullanılan malzemenin kalitesine, üzerine eklenen ek iş imkanlarına ve standın ölçülerine göre fiyatların değiştiğini söylüyor.
Başvuru Telefon: 0533 414 77 99

Bir önceki yazımız olan Oto Yıkama Merkezi Açmak başlıklı makalemizde bayilik ve franchising, iş ve oto bakım merkezi açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*