Tüm dünyada 400 milyondan fazla satış yapan Harry Potter serisi yazarı J. K. Rowling, yazdığı çocuk kitapları sayesinde yaptığı servet ile şu an İngiltere’nin kraliçeden sonraki en zengin kadını. Özel çocuk kitabı yazarlığı, aslında tanıdık bildik iş alanlarından biraz farklı olsa da belirli bir birikim ve yaratıcılık yeteneğine güvenen insanlar için denemeye değer.

Son dönemde gerçekten az sayıda kaliteli çocuk kitabı yayımlanıyor olması da yeni yeteneklere ve tarzlara ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Kısa hikayeler, gizemli olaylar, eğitici ve öğretici yazılar, eğlenceli bulmaca ve oyunlarla ilgili kitaplar yazılabilir. Bu işin diğer bir kolay yanı çocuk kitabı yazmak için özel bir eğitim ya da beceri gerekmiyor olması. Sadece çocuk hikayelerinde kullanılan dili, anlatım tekniğini bilmek yeterli. Tek yapılması gereken şey hayal gücünüzü kullanmak.

Boş vakitlerinizi verimli değerlendirmek için belki size paranın kapısını açacak bir iş fikri, neden olmasın?

Bir önceki yazımız olan Ankara Tavşanı Yetiştiriciliği başlıklı makalemizde ankara ek gelir, ankara tavşanı çiftliği kurmak ve ankara tavşanı yetiştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir