Boş Arazimi Nasıl Değerlendirebilirim?

Yüzme Havuzu Kurabilirsiniz: 

Yüzme Havuzu Tesisi yatırım olarak güçlü bir sermaye istemektedir. Bu yüzden birçok girişimci bu alanda yatırım yapmadan önce çok pahalı gerekçesiyle fikirden uzaklaşabilir. İşin aslı bu tesisin kurulumu pahalı olsa bile kazancıda o oranda yüksektir. İlk başlangıç maliyetine karşılık sürekli para kazandıran bu sistem eğer sadece açık havuz tesisi şeklinde yapılırsa sadece yazın para kazandırır. Fakat kapalı havuz tesisinde ise yaz – kış sürekli para kazandırabilir. Bir havuzun iyi para kazanması için etrafındaki soyunma odaları, duş alma yerleri, dinlenme yerleri ve cafe gibi etkenlerinde iyi derecede ve kaliteli malzemelerden oluşması gelen müşterilerin devamlılığını sağlayacaktır. Havuz işletmeciliğinde güzel bir taraf sadece bulunduğunuz bölgeden değil hemen hemen şehrin her tarafından müşteri çekebilmesi özelliğidir.

Go Kart veya Çocuklar İçin Araç Simülasyonu 

Go Kart ve çocuklar için araç parkuru işi için arazine güzel bir pist yaptırmak gerekiyor. Pistte kısa turlar atılarak para kazandıran bu sistemde 5-10 dakika başına 10-20 yerine göre 30 TL olarak araç başına para kazandırdığı görülebilmekte. Sakarya’da Kenan Sofuoğlu geçen yıl kurduğu bir pist sayesinde motorseverlere pistte hem eğitim veriyor hem aynı zamanda gokart kiralama ve yarış motosikleti kiralama gibi etkinlikler de düzenliyor. Dakika veya tur başına para kazandıran bu sistemleri boş araziniz için iş fikri olarak düşünebilirsiniz.

Kır Düğünü Düzenlemek

Düğün işleri her yaz artan dev bir sektör. Düğün için ise yer kiralamak zaten bildiğimiz bir şey. Son zamanlarda Kır düğünü yapmakta yeni bir moda. İstanbul’da günlük 8.000 TL ile 20.000 TL arasında bir günlüğüne yer kiralayan Kır Düğünü Organizasyon sahipleri ise halinden memnun ve yer bulmanız içinde neredeyse 3 ay gibi bir süre önceden haber vermeniz gerekiyor. İstanbul‘da boş arazi bulmak zaten zor, bu yüzden çevre illerin de bu işi yapabilecek rahatlıkla birçok arazisi bulunabilir veya kiralanabilir. İşin ince ayrıntılara girmemize gerek yok tesisin nasıl olacağına ve ne gibi hizmetler verileceğine dair en iyi bilgileri kır düğünü yapan yerleri araştırarak ve kır düğünlerine katılarak öğrenebilirsiniz.

Aquapark Kurmak

Geniş ve boş bir arazi üzerine inşa edilecek bu fikirde yatırım açısından pahalı olabilir ama sürekli gelir getiren bir sistemdir. Türkiye’deki Aquapark tesisleri genelde yazın işlemektedir ve kazanç olarak da sezonluk da olsa kar oranları yüksektir. Son zamanlarda dev kapalı Aquaparklar Avurpa’da yapılmaya başlandı, bunun sebebi ise Aquapark’a hem sahil eklemek hem de yaz- kış gelir elde etmek.

Bir önceki yazımız olan Tente Temizliği İşi başlıklı makalemizde iş, iş fikirleri ve tente temizleme 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*