Bankacı Olmak İçin Ne Yapmalı?

Bankacı Olmak İçin Ne Yapmalı?
Merhaba arkadaşlar Finans sektörüne girmek bu alanda kariyer yapmak isteyenler için faydalı bir yazı hazırladım. Bu yazımızda sizlere nasıl bankacı olunur bu konuda bilgilendirme yapacağım. Bankacı olmak için şu bölümü okumalısınız diye bir kaide yoktur fakat finans, işletme ve özellikle bankacılık bölümünden mezun kişiler daha yatkın olacaktır bu iş fikri için. Bir üniversitenin herhangi bir bölümünden iki yıllık veya dört yıllık mezun olmalısınız.

Bazı bankalar az da olsa bazı görevler için iki yıllık mezunları da kabul etmektedir. Bankacı olabilmek için tabi ki sadece bir üniversiteden mezun olmak yetmeyecektir. Bunun yanı sıra bankaların yapacağı sınavlara katılmalı ve sizden istenilen taban puanı geçmelisiniz. Daha sonra taban puanı geçen kişilerden alım yapılacak sayının en az üç katı kadar aday eleme için mülakata çağrılmaktadır.

İlk yazılı sınavı geçerseniz diğer aşama sizin için daha kolay olacaktır. Bu mülakat kısmında ise daha çok dış görünümünüz ve Türkçeye olan hakimiyetiniz göz önünde bulundurulacak ve belirli kriterler üzerinden size sorular yöneltilecektir. Burada sizi mülakata alan kişilerin gözüne girmek için kendinizi en iyi şekilde ifade etmeye çalışın. Zeki olduğunuzu ve bu işi gerçekten istediğinizi, bu alanda kariyer yapmak istediğinizi iyi bir şekilde dile getirmelisiniz. Tüm bunları iyi şekilde kavradıktan sonra banka sınavlarında çıkmış soruları alarak çalışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evden Konserve Ve Salça Yapıp Satmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*