Balık Büfe Standı Açmak

Bayilik & Franchising

"Balık Büfe Standı Açmak" yazısı 26 Nisan 2014 tarihinde admin tarafından yazıldı.

0

Balık Büfe Standları Son Zamanlarda Popüler Olmaya Başladı

Türkiye, balık restoranı açısından özellikle büyük şehirlerde oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Ancak balık ekmek konsepti açısından büyük bir boşluk söz konusu. Daha çok sahil kesiminde görülebilen balık ekmek konsepti, artık AVM’lere, caddelere de taşınıyor. Hatta son olarak Dardanel, Dardenia Fish+Bread markasıyla fast food restoranlar açmaya başladı. Bunun için küçük bir dükkan ya da mobil stand konseptinde bir yer kiralamanız yeterli. Yatırım maliyeti 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Kâr marjının oldukça yüksek olduğu bu iş modelinde aylık 25 bin ile 30 bin TL arasında ciro elde etmek mümkün.

FISHANDCHIPS

1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Fish And Chips adlı firma franchising vermeye başladı. Şimdilik dört şube ile faaliyet gösteren şirket, 2014 yılında 25 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Çok büyük bir mekana gerek duyulmayan bu konsept için yatırım maliyeti metrekaresi 2 bin 200 TL + KDV olarak belirleniyor. Franchise giriş bedeli ise yok.
Royalty bedeli olarak ciro üzerinden %3 alınıyor. Kar marjının yüzde 100 olduğu bu iş modelinde bayi için hedeflenen aylık minimum ciro 25 bin TL. Kulağa gayet hoş gelmiyor mu?

Başvuru için: 0549 445 03 62

HAMSİ FINGER

2013 yılında kurulan ancak hızla büyüyen bir balık büfe konsepti. Geçtiğimiz yıl kurulmuş olmasına karşın 10 şubeye ulaşmış durumda. 2014 yılında 40 şube açmayı planlayan firmanın hedefindeki yerler İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya, gibi başlıca büyük şehirler var. Franchise giriş bedeli olarak 10 bin TL isteniyor. Toplam yatırım maliyeti lokasyona göre 20 bin ile 50 bin TL arasında değişiyor. Royalty bedeli istenmiyor. Kâr marjı %100 ile 200 arasında. Aylık ciro hedefi ise 30 bin TL kadar.

Başvuru için: 0545 93010 20 ya da info@hamsifinger.com

Bir önceki yazımız olan Pilav Arabası veya Pilav Büfesi Standı Açmak? başlıklı makalemizde iş, pilavcı büfesi açmak ve pilavcı dükkanı açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

Etiket: , , , ,Arananlar:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri dön ↑