Antalya Ek İş İmkanları – Antalya Evden İş Yapmak

Türkiye’ nin güneyinde yer almakta olan ve turizmin cenneti olarak adlandırılan Antalya, her sene dünyanın birçok ülkesinden turizm amaçlı gelen turistlere ev sahipliği yapmakla tanınmakta olan bir şehirdir. Gelirlerinin büyük bir kısmını yaz aylarında sağlayan Antalya’da, en çok Rusya’dan gelen turistlerin bu şehirde tatillerini geçirerek harika bir yaz ayı sürdürmektedirler. Akdeniz iklimin göründüğü bu şehir’de ılıman bir iklim bulunmakta olup, kar ve yağmurun yağması neredeyse nadir bir görüntü oluşturduğu şehirdir. Sürekli güneş’in hâkim olduğu Antalya, bu harika havasından ötürü dünyanın birçok turisti tarafından turizmin cenneti olarak tanımlanmaktadır.

Ülkenin birçok şehrinden gelmekte olan ve özellikle genç kesimlerinin bulunduğu kişiler, farklı otel veya restoranlarda komilik, animatörlük, garson ve benzeri birçok pozisyonda çalışmakta olup, şehrin her alanda insanlara istihdam sağlaması ülkenin ekonomisine destekte bulunarak daha iyi yerlere gelmesini sağlamaktadır. Özellikle’de 2015 yılında yapılan G20 Dünya Zirve’si ile daha çok ünlenen şehrin bu doğrultuda tüm dünyaya turizm alanında ev sahipliği yapmaktadır.

Antalya’nın Belli Başlı Gelir Kaynakları Ve Ekonomisi

Şehrin ekonomisi yaz aylarında gelen turistler sayesinde her sene düzenli ve gelir olarak artış görülen bir şehir kıvamında olup, kış aylarında ise oldukça durgun bir ev sahipliği yapmaktadır. Kışın pek turistin akın etmediği bu şehir’de ekonominin kış aylarında da orta derecede olduğu bilinmektedir. Turizm alanında büyük gelirler elde edilen Antalya’da halkın birçoğu küçül el pazarlarında da turistlerin yoğun ilgisini çekmekte olup, birçok insan gelir kaynağını buradan sürdürmektedir. Turizmin yanı sıra sanayi alanında pek gelişim sağlayamamaktadır. Bunun nedeni ise şehir’de turizm ile birlikte canlanan turunçgillerden sağlanan yüksek gelirler sanayi’ye yönelmeye engellemiştir. Bundan dolayı Antalya sanayi’den çok turizm ve tarım üzerine gelir elde etmekte olan bir şehir olarak bilinmektedir.

Antalya’da Evde Yapılabilecek Ek İş İmkânları Nelerdir?

Turistik açıdan oldukça yüksek gelirler elde edilen bu şehir’de, özellikle de ev hanımları ve boş zamanı çok olan genç kızların evde yapmış oldukları hatıra eşyalar, hediyelik eşyalar ve benzeri birçok el yapımı bilekli ve eşyaların içerisinde bulunduğu ürünleri yaparak turistlere ülkelerine dönmeden satın alabilecekleri nadir el yapımı ürünlerini satmaktadırlar. Bunun yanı sıra reklama ihtiyaç duyan otellerin evde boş vakitleri bulunan ev hanımlarına iş imkânı tanıyarak birlikte kazanç sağlamaktadırlar.

Uzun Lafın Kısası

Teknolojinin hüküm sürdüğü günümüzde sadece şehrin özelliklerine bağlı kalarak ek iş yapma imkanından sıyrılmalı ve internetin getirdiği kolaylıklar arasında yer alan youtube, makale yazma, mandal işi ve diğer ev temelli iş kolları üzerine yoğunlaşmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Mandal Yapmak – Evde Mandal İşi Veren Firmalar başlıklı makalemizde evde mandal işi, Evden Para Kazanmak ve eve iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*