Mezar Bakımı İşi Yapmak

İş Fikirleri

"Mezar Bakımı İşi Yapmak" yazısı 30 Nisan 2014 tarihinde admin tarafından yazıldı.

1

İstanbul’da, iki ziraat mühendisi tarafından 2005 yılında kurulan mezar özel bakım hizmetleri şirketi haftada 700 mezara bakım yapıyor.

Zincirlikuyu, Topkapı, Kozlu ve Eyüp mezarlıkları ile Edirnekapı Şehitliği’nde yapılan mezar bakımlarının yıllık ücretleri 100′le 200 TL arasında değişiyor.

İstanbul’da günlük yaşamın zorluğu ve trafik sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar yakınlarının mezarlarına istedikleri özeni gösteremiyor. Mezarlıkların hali ortada. Bu eksikliği fark ederek oluşturulan şirket mezarlıklara haftalık bakım yapıyor. Karşılığında 100 – 200 TL arasında değişen yıllık bakım ücretleri alıyor. Şu an 700 kadar mezarın bakımını yapan firmanın hedefim 5 bin mezara ulaşmak.

İSTİHDAM

Kurucular şu anda şirketlerinde iki bahçıvanın çalıştığını belirterek, ”Mezar sayımızın artması durumunda istihdam ettiğimiz kişi sayısı da artacak. Amacımız istihdam oluşturmak” açıklamasında bulunurken, mezarlarda, temizlik, mezarüstü çiçeklendirme ve çimlendirme ile budama işlerinin yapıldığını ifade belirtiyor.

Bize göre bu alan da bir iş kapısıdır. Önce bir hayalle yola çıkılan bugün 700 mezar bakımına ulaşan firmada bu sayı her geçen gün daha da artıyor. Daha fazla mezar bakımını üstlenerek, daha fazla istihdam sağlanabilir.

Temizlik ve bakımı yapılan mezarların da fotoğrafları çekilerek fotoğraflar ile müşterilere ulaşılarak garantili çalışmalar çıkartılıyor. Kesinlikle çok güzel bir iş fikri…

Bir önceki yazımız olan Anime Cafe Açmak başlıklı makalemizde anime bar kurmak, anime cafe açmak ve iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket: , , , ,


Mezar Bakımı İşi Yapmak Yorumları

  1. mustafa kayar

    BU İŞDE PARA VAR BU İŞE PARA YATIRAN KAZANIYOR GELİN SİZDE BİZE KATILIN
    HAYALİNİZDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE BİZE BÜTÇENİZ ÖLÇÜSÜNDE KATILIN. PARANIZ YOKSA GÖNÜLLÜ KATILIN MEMURUN EMEKLİNİN İŞÇİNİN ESNAFIN SANAYİCİNİN HAYALİNDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE HELALİNDEN TARIMDAN AZ PARAYLA ÇOK PARA KAZANMAK İSTERMISINIZ ? İSTER BİR ERKEK DANAYLA İSTER BİN ERKEK DANAYLA ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİNE KATILIN HELALINDEN KAZANIN HUZURLU BİR HAYAT SÜRÜN. CEVİZ DİKSEN ON SENE SONRA SANA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER MEYVE BAHÇESİ YAPSAN BEŞ SENE SONRA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER BİZİM SİSTEMDE İLK YILDA PARANIZ GERİ DÖNER 600 DÖNÜM TAPULU ARAZİMİZ 3 BİN ADET KAPAMA BADEM BAHÇEMİZ İÇİNDEN AKARSU AKAN 70 BİN DÖNÜMDE MERA HAYVANCILIĞINA UYGUN MERAMIZ VAR .facebook must19_@msn.com tell 0541 440 81 51

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri dön ↑