Makarnacı Açmak

İş Fikirleri

"Makarnacı Açmak" yazısı 18 Şubat 2015 tarihinde admin tarafından yazıldı.

0

Küçük mekanda açılan, düşük yatırımla başlayan,hızlı kazanç sağlayan bir iş. Yakında simitçiler, kumpirciler gibi sokaklarda sık sık göreceğimiz bir yatırım alanı.

Özellikle alışveriş merkezlerinde “makarna büfesi” açmak cazip bir yatırım alanı görünüyor. Küçük mekanda para kazanmak için akılcı bir mönü ve akıcı bir sistem şart. Bunun için makarna üreticilerinden destek alınabilir. İşletmekte olan makarnacılardan isim hakkı alınabilir

Dışarıdan örnekler incelenebilir. Endüstriyel mutfak üreticilerine danışılabilir.

-Konseptini olgunlaştırmış perakendeciler franchising vererek etki alanlarını genişletebilirler.
-Makarna büfesi, çok küçük bir alanda yeterli menü çıkarabilen bir konsept. Her alışveriş merkezine girebilir. Yaygınlaşmaya hazır marka henüz olmadığı için, ilk çıkan marka alışveriş merkezi tarafından hemen kapışılacak, hızla marka olacak ve ardından gelenler bekleme listesine girecek.
-Yeterli trafiği olan benzin istasyonları da yine makarna büfeleri için uygun bir yatırım mekanı. Ayrıca benzin istasyonu işletmecileri de benzin satmak için fark yaratarak müşteri çekme ihtiyaçlarını gidermek için bu yatırım konseptini kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Bakım Merkezi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde 2015 yaşlı bakım evi şartları, yaşlı bakım merkezi açmak ve yaşlı bakım merkezi kurmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

Etiket: , , , , , , , , ,Arananlar:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri dön ↑