Akbank’tan 90.000 TL İhtiyaç Kredisi

İş Fikirleri

"Akbank’tan 90.000 TL İhtiyaç Kredisi" yazısı 21 Şubat 2018 tarihinde admin tarafından yazıldı.

0

 

Akbank İhtiyaç Kredisi

Son 5 yılda ihtiyaç kredisine talep şimdiye kadar hiç görülmemiş derecede arttı. Ödemelerini yapamayanlar, geçimini sağlayamayanlar, iş kurmak için paraya ihtiyacı olanlar, çeşitli sebeplerle kredi başvurusu yapabiliyor. İhtiyaç kredisi alabilmek için bankaların farklı kampanyaları oluyor. Bu kampanyalar, faiz oranlarına, kredi miktarına ve vade sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor.

Türkiye’de yerli ve yabancı sermayeli birçok banka mevcut… Bankaların hepsi aynı faiz oranları ile çalışmıyor tabi ki… Aralarında düşük faizle çalışan bankalar da var. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisine başvuranların öncelikle faiz oranlarını araştırıp bankaları kıyaslaması gerekiyor ve kendilerine en uygun faiz oranını, en uygun kredi miktarını ve vade sayısını seçerek kredi başvurusunu tamamlaması gerekiyor.

Kredi alındıktan sonra ödemelerde sorun yaşanmaması için detaylı bir ödeme planı şart. Kredinin ödeme planı ne kadar detaylı olursa risk ihtimali o kadar az olur.

Akbank, ihtiyaç kredisi kampanyasında diğer bankalar gibi 18 yaş sınırını şart koşuyor. Ayrıca kredi başvurusu yapabilmek için adres kaydına (ikametgah belgesi) ihtiyaç var. Son döneme ait elektrik, doğalgaz, su faturası ile başvuru yapılabilir.

Başvuru için gelir belgesine de ihtiyaç var. Gelir belgesi; ücretli çalışanlar, serbest meslek çalışanları ve esnaflar, emekliler, kamu çalışanları ve menkul gelir elde edenlere göre farklılık gösterebiliyor. Maaş bordrosu, hesap cüzdanı,  çalışma bilgisi, gelir belgesi, Sgk hizmet dökümü vs.

% 1.73 faiz oranı ile 24 ay vade ile 10.000 TL kredi kullanacağınızı varsayalım. Ödemeleriniz aylık 533,27 TL olacak ve toplamda 12.798,48 TL geri ödeme yapacaksınız. Eğer vade sayısını 24 aydan 48 aya çıkarırsak aylık taksit ödemeleriniz 331.08 TL olacak ve toplamda 15.891,84 TL geri ödeme yapacaksınız. Vade sayısının önemini bu örnekle açıklamaya çalıştım. Bu nedenle geri ödeme planınız oldukça önemli. Bankanın müşteri temsilcisi ile ya da sadece kendiniz bir ödeme planı oluşturup bütçenize uygun bir şablon hazırladıktan sonra vade sayısını ve kredi miktarını seçmeniz gerekiyor. Geri ödemelerin üzerine fazla faiz binmemesi için bu şablon şart.

Sizlere Akbank ihtiyaç kredisi kampanyası faiz oranları ve başvuru için gerekli evrakları anlatmaya çalıştım. Mutlu günler, sağlıcakla kalın…

 

Bir önceki yazımız olan EVDE MANDAL TOKA İŞİ YAPMAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri dön ↑