Adrese Teslim Çiğ Süt Satışı Yapmak

Girişimcilik no image

"Adrese Teslim Çiğ Süt Satışı Yapmak" yazısı 1 Haziran 2015 tarihinde ayse tarafından yazıldı.

0

Adrese Teslim Çiğ Süt Satışı Yapmak
Eskiden sütçü dedelerimiz amcalarımız kendi imkanları ile sokaklarda taze çiğ süt satarlardı. Şimdilerde artık teknolojinin de gelişmesiyle olanakların da çoğaldığı için elden süt satmak da evlere taşındı ve yasallaştı.
Adrese Teslim Çiğ Süt Satışı Yapmak
Fakat elbette ki öncelikle süt satışı için hijyeni sağlamalı ve yasal zemine uyarlamalısınız. Tabi ki bazı şartları yerine getirmeniz gerekir ki bunlardan en önemlisi bakanlık onaylı çiğ süt satışı iznini ve az bakteriye sahip işletme belgesini almalısınız. Daha sonra tek kullanımlık kapalı kilitli kapak ambalajları hazırlatmalısınız. Yine bu iş için soğuk hava zincirinin kırılmadan frigofrik araçlarla dağıtılmasını sağlamalısınız. Mahalle aralarında bu şartlarda gezen sütçüleri gördüyseniz bunun gelişeceğini de düşünürsek girişimciler için bir fırsat olabilir.

Tüketici bilincinin oluşmasıyla bu sektörün gelişeceğinden eminiz. Bunun için internetin faydalarını kullanıp abone pörtföyü oluşturmak önemli. Bu konuda süt tüketimi için açılan dükkanlar ile konuşup bilgi edinip fikirlerimizi geliştirebilirsiniz. Yine bu işi yapan büyük firmalar mevcut onlarla görüşüp bayilik şartlarını konuşup bayilik almayı bile düşünebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hazine Avcılığı Yaparak Zengin Olmak başlıklı makalemizde hazine avcılığı, hazine avcılığı yapmak ve iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket: , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri dön ↑